До підручника
«Фізика» 8 клас За редакцією
В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого
Підготувала
Слободянюк
Наталія
Олександрівна
«— Знаєш, в дитинстві я думав, що ось це – лінії для передачі думок на відстані. Мені, навіть, здавалося, що я чую чиїсь голоси. Нехай, той, хто зараз у місті N, думає про того, хто зараз у місті М. І той, хто зараз у місті М, це відчуває і думає про того, хто зараз у місті N. А я чую їх тут у полі…» х/ф «Дім Сонця» 2010
В реальному пристрої важливим є певний порядок з’єднання елементів електричного кола.
Лампи з’єднані послідовно Лампи з’єднані паралельно
Електрична схема — це креслення, на якому умовними позначеннями показано, з яких елементів складається електричне коло і в який спосіб ці елементи з’єднані між собою. |
Напрямок струму показують на схемах стрілкою.
За напрямок струму в колі умовно прийнято напрямок, у якому рухалися б по колу частинки, що мають позитивний заряд, тобто напрямок від позитивного полюса джерела струму до негативного.
Схематичне зображення електричного кола – електрична схема
Лампи з’єднані послідовно
Лампи з’єднані паралельно
1. Назвіть елементи електричного кола, зображеного на рисунку. Накресліть схему даного електричного кола. Визначте напрям електричного струму в колі.
2. Накресліть схему підключення двох лампочок до джерела струму, при якому перегорання однієї лампочки не впливає на роботу іншої.
3. Вам потрібно так з’єднати гальванічний елемент, лампочку та два ключі, щоб лапочка світила тільки тоді, коли ввімкнені обидва ключі. Накресліть схему відповідного електричного кола.
4. Як потрібно підключити до гальванічного елемента дві лампочки й два ключі, щоб при замиканні хоча б одного ключа одночасно загорялися обидві лампочки? Накресліть схему відповідного електричного кола.
Дякую за увагу!