29 травня о 18:00Вебінар: Фізика для сучасного школяра: традиції, інновації, STEM

Презентація "Електричні методи лікування"

Про матеріал
Презентація "Електричні методи лікування" дає пояснення методів лікування, х переваги, недоліки, застосування в медицині.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему:«Електричні методи лікування»Підготувала Хохлова Світлана. Учениця 10 класу

Номер слайду 2

Електротерапія-це один з методів фізіотерапії, заснований на контрольованому впливі на організм електричного струму, магнітних і електромагнітних полів. На сьогоднішній день відомо, що людське тіло є об’ємним провідником заряджених іонів, що мігрують у присутності електромагнітного поля. Позитивно заряджені частинки рухаються до негативного полюса, негативно заряджені – до позитивного, забезпечуючи нормальне функціонування всіх систем організму..

Номер слайду 3

Низькочастотна електротерапія Під низькочастотної електротерапією розуміється метод гальванізації – впливу на організм постійного електричного струму невисокої напруги і сили. Чутливість до гальванічного струму в різних областях тіла різна, тому максимальний струм використовується при обробці кінцівок (20-30 м. А), при гальванізації обличчя і слизових оболонок величина струму зазвичай не перевищує 5м. А. Методика електротерапії показана при захворюваннях і травмах периферичної нервової системи, розладах спинного та мозкового кровообігу, неврастенії, вегетативної дистонії, хронічних запальних процесах, хворобах органів травлення, гіпотонії, стенокардії атеросклерозі судин в початковій стадії. У косметології низькочастотна електротерапія застосовується з метою безболісного виведення з клітин тканин токсинів, усунення неглибоких і розгладження вікових зморшок.

Номер слайду 4

Вчені досі не мають однозначної думки, чому електрошокова терапія має такий ефект. Одні вважають, що струм знімає симптоми, змінюючи структуру судинної системи мозку, інші дотримуються думки, що така терапія є причиною виділення певних хімічних речовин, які впливають на мозок. Останні дослідження також показали, що ЕШТ може стимулювати ріст нових нервових клітин у певних ділянках мозку. В той самий час спеціалісти визнають, що на даний момент методика використання ЕШТ є недостатньо розробленою для лікування пацієнтів. Електрошокова (електросудомна, електроконвульсивна) терапія є методом психіатричного і неврологічного лікування. Пропускання електричного струму через головний мозок пацієнта викликає судомний напад. Вважається, що за допомогою таких дій можна досягти лікувального ефекту. Проблему неприємних спогадів може вирішити електрошок, стверджують нідерландські вчені

Номер слайду 5

Високочастотна електротерапія- це метод впливу на організм людини, який полягає у застосуванні змінного струму високої, ультрависокої і надвисокої частот, названий на честь французького фізика і фізіолога Арсена Д’Арсонваля; це ефективний і нетравматичний метод впливу, що викликає у пацієнта позитивні емоції і забезпечує стійкий і видимий результат. Курс загальної електротерапії складається з 20-30 процедур і застосовується при таких захворюваннях:гіпертонічна хворобамігреньварикозне розширення венгеморойпідвищена стомлюваністьобмороження та незагойні виразки

Номер слайду 6

Застосування місцевої високочастотної електротерапії широко поширене в косметології. Під час впливу електрода на шкірні покриви обличчя і шиї відбувається одномоментний спазм судин, при якому кров і лімфа починають інтенсивно циркулювати по організму, усуваючи застійні явища, нормалізує тургор і тонус шкіри. У косметичних цілях дарсонвалізацію застосовують: Після лікувальної та гігієнічної чистки обличчя. Безпосередньо перед накладанням маски або живильного крему. З метою усунення ознак сухої, в’ялої, в’янучої шкіри. При жирній шкірі обличчя. У поєднанні з масажем голови

Номер слайду 7

Імпульсна електротерапія-це метод впливу на організм людини постійними струмами імпульсами частотою 50 і 100 Гц з безперервним чергуванням коротких і довгих періодів. Під час процедури пацієнт відчуває поколювання, легке печіння, вібрацію. Діадинамотерапія сприяє поліпшенню кровообігу, розсмоктуванню набряків, збільшуючи вміст кисню в клітинах організму, і застосовується при вираженому больовому синдромі, травматичних пошкодженнях, захворюваннях опорно -рухового апарату і суглобів, епілепсії, мігрені і деяких інших хворобах. Діадинамотерапія – один з ефективних методів розслаблення, що дозволяє нормалізувати тонус спазмованих судин, викликати скорочення скелетних і гладких м’язів. У косметології діадинамотерапія застосовується рідко, так як високі частоти методики здатні викликати тетанус – інтенсивне скорочення м’язових волокон, що викликає хворобливі відчуття.

Номер слайду 8

Протипоказання до електротерапії Незважаючи на численні позитивні ефекти, вдаватися до електролікування необхідно з обережністю, враховуючи всі наявні протипоказання до електротерапії. Епілепсія. Новоутворення будь-якої локалізації та етіологіїГарячкові стани. Гнійничкові інфекціїНедостатність кровообігу III ступеня. Гіпертонічна хвороба III стадіїГострі кровотечіТромбоз вен. Стани наркотичного, алкогольного або психічного збудження. Вагітність. Активний туберкульоз. Розсіяний склероз. Сечокам’яна і жовчнокам’яна хвороби. Хвороба ПаркінсонаІндивідуальна непереносимість В будь-якому випадку перед застосуванням даного методу лікування, необхідно проконсультуватися у лікаря.

Номер слайду 9

Дякую за увагу!

pptx
До підручника
Фізика (академічний рівень) 10 клас (Бар’яхтар В.Г., Божинова Ф.Я.)
Додано
23 травня
Переглядів
67
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку