Презентація "Електричний струм"

Про матеріал
Вільні заряджені частинки в провідниках рухаються безперервно й хаотично. Якщо ж вільним зарядженим частинкам передати ще й напрямлений рух, то через будь-який переріз провідника буде переноситися заряд. Електричним струмом називають спрямований рух заряджених частинок. Для виникнення й існування електричного струму необхідні: наявність вільних заряджених частинок — носіїв струму; наявність електричного поля, дія якого створює й підтримує напрямлений рух вільних заряджених частинок.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Матеріал підручника

Номер слайду 2

Електричний струм. Умови існування електричного струмунаявність вільних заряджених частинок у провіднику; 2) наявність зовнішнього електричного поля для провідника.+-За відсутності електричного поля електрони в металевому провіднику рухаються хаотично. Електричний струм — це напрямлений (упорядкований) рух частинок, які мають електричний заряд.

Номер слайду 3

Електричне поле — форма матерії, яка виявляється в дії на заряджені частинки та тіла, що перебувають у цьому полі. Силовою характеристикою електричного поля є вектор напруженості За створення електричного поля «відповідають» джерела струму — пристрої, які перетворюють різні види енергії на електричну енергію.

Номер слайду 4

Електричне коло. Електричне коло являє собою з’єднані провідниками в певному порядку джерело струму, споживач електричної енергії, замикальний (розмикальний) пристрій

Номер слайду 5

Закон Ома для ділянки кола. Сила струму в провіднику — фізична величина, яка характеризує електричний струм і чисельно дорівнює заряду, що проходить через поперечний переріз провідника за секунду. Прилад для вимірювання сили струму — амперметр. Амперметр вмикають у коло послідовно зі споживачем, в якому вимірюють силу струму. Електрична напруга на ділянці кола — фізична величина, яка характеризує електричне поле на ділянці кола і чисельно дорівнює роботі електричного поля з переміщення по цій ділянці заряду 1 Кл. Прилад для вимірювання напруги — вольтметр. Вольтметр приєднують до електричного кола паралельно ділянці, на якій вимірюють напругу. Електричний опір — фізична величина, яка характеризує властивість провідника протидіяти електричному струму.

Номер слайду 6

Закон Ома для ділянки кола Сила струму в ділянці кола прямо пропорційна напрузі на кінцях ділянки та обернено пропорційна опору цієї ділянки

Номер слайду 7

задача. На рисунку подано вольт-амперну характеристику циліндричного провідника, який має довжину 250 м і площу поперечного перерізу 3,5 мм2. Із якого металу виготовлений провідник?

Номер слайду 8

ПідсумкиŸЕлектричний струм — це напрямлений (упорядкований) рух частинок,які мають електричний заряд. Для виникнення та існування електричного струму необхідна наявність вільних заряджених частинок (носіїв струму) та електричного поля. За напрямок струму в електричному колі прийнято напрямок, у якому рухалися б по цьому колу позитивно заряджені частинки (напрямок від позитивного полюса джерела струму до негативного). Для кількісного опису струму в ділянці кола застосовують такі фізичні величини: сила струму напруга на ділянціопір провідника (опір ділянки). Опір провідника, що має поперечний переріз, визначають за формулою: Сила струму в ділянці кола прямо пропорційна напрузі на кінцях цієї ділянки та обернено пропорційна опору ділянки:

Номер слайду 9

Запитання. Що таке електричний струм? Якими є умови його виникнення та існування? 2. Які пристрої називають джерелами електричного струму? Наведіть приклади. 3. Відтворіть, як позначають на електричних схемах гальванічний елемент; резистор; реостат; амперметр; вольтметр; ключ. Для чого призначені ці пристрої? 4. Що прийнято за напрямок струму в колі? 5. Дайте характеристики фізичних величин: сила струму в колі; напруга на ділянці кола; опір провідника; питомий опір. 6. Сформулюйте закон Ома для ділянки кола.

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 11 клас, Презентації
До підручника
Фізика (академічний рівень, профільний рівень) 11 клас (Бар’яхтар В.Г., Божинова Ф.Я., Кирюхіна О.О., Кірюхін М.М.)
Додано
19 червня
Переглядів
205
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку