Тема: Етапи еволюції органічного світу. Підготував вчитель біології, екології та інформатики Чуднівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Левків С. П.
Номер слайду 2
В історії розвитку планети Земля вчені виділяють:“Догеологічний час” (катархей) – тривав від утворення планети з газу та пилу до формування земної кори. “Геологічний час” – триває від утворення земної кори і досі.
Номер слайду 3
“Геологічний час” поділяється на еони. Криптозой (докембрій)Фанерозой. В межах кожного еону виділяють ери
Вигляд планети на прикінці «догеологічного часу»Життя не має. За рахунок хімічних та вулканічних процесів формується атмосфера та гідросфера.
Номер слайду 9
Вигляд планети в Архейську еру (почалась 3,5 – 4 млрд. р.т.)Виникаєжиття.
Номер слайду 10
Вигляд планети в Протерозойську еру (почалась 2 – 3 млрд. р.т.)
Номер слайду 11
Вигляд планети в Палеозойську еру (почалась 600 млн. р.т.)
Номер слайду 12
Вигляд планети в Мезозойську еру (почалась 230 млн. р.т.)
Номер слайду 13
Вигляд планети в Кайнозойську еру (почалась 65 млн. р.т.)
Номер слайду 14
Діаграма розвитку життя
Номер слайду 15
Висновок. Життя на Землі розвивалося упродовж двох еонів (криптозой та фанерозой);Криптозой включає архейську і протерозойську еру;Фанерозой включає палеозойську, мезозойську і кайнозойську еру;Протерозойська ера складається з: рифейського і вендського періодів;Палеозойська ера складається з: кембрійського, ордовицького, силурійського, девонського, камяновугільного, пермського періодів;Мезозойська ера складається з: тріасового, юрського, крейдяного періодів;Кайнозойська ера складається з: палеогенового, неогенового, антропогенового періодів.