Презентація є наочним матеріалом до уроку з вивчення рідного краю (Донеччини). Висвітлює історичний і культурний аспекти.
Меценатство в Донеччині Благодійність у дореволіційному Донбасі завжди займала значне місце у житті суспільства. Люди різного стану – священники, купці, підприємці, дворяни об’єднували свої зусилля зарадиблагої мети – покращити матеріальне становише необхідних населенню закладів. Відомий власник шахт П.А.Карпов на Вознесенських рудниках (Петровський р-н м.Донецька)збудував будинок ділового клубу для інженерів і техніків, там же знаходилась бібліотека художньої літератури та видань з гірничої справи. Син багатого маріупольського купця Л.С. Кечеджи-Шаповалова у 1878 році побудував у м.Маріуполі перший в історії України професійний театр. Величезна роль у створенні земських шкіл та бібліотек належить барону М,О,Корфу. За його ініціативою було відкрито 100 шкіл, він сам складав шкільні підручники та посібники для вчителів.
Мистецтво Донеччини. Кераміка В міфах нашого народу глина – одна з найвищих форм космічної енергії. Обмазування глиною печі, призьби чи долівки вважалось магічною дією. Глина виконувала оберегову функцію. Мистецтво кераміки на Донеччині спочатку розвивалось як ремісниче, а потім – як промислове виробництво.
Цікаві місця Донеччини. По решению Донецкого областного совета в 2000г. организован ландшафтный парк «Клебан-Бык»- общей площадью 1874га, с включением в его состав водохранилища и близлежащих территорий. Территория парка расположена в Константиновском районе на берегах Клебан- Быцкоro водохранилища, в устье реки Клебан-Бык. Она характеризуется не только уникальными природными комплексами и объектами, но и особенными рекреационными условиями, которые определяются разнообразными живописными ландшафтами, пригодностью для разных видов отдыха, достyпностью для жителей крупных населенных пунктов. Рельеф парка имеет гористый характер.