Розробка уроку з історії України для учнів 7 класу на тему "Господарство та суспільство слов'ян"Тип уроку – урок засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.
Прадавні слов’яни Походження перших слов’ян і досі викликають суперечки, проте найбільш вірогідним здається їх виокремлення із автохтонного індоєвропейського населення Східної Європи.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
У VI ст. стають відомими перші слов’янські племена: анти, венеди та склавини з Подніпров’я, берегів Вісли та Подунав’я відповідно. Велике переселення слов’ян - розселення слов’янських племен із їхньої прабатьківщини, розташованої між Дніпром і Віслою, на сусідні землі в V-VII ст. Розвиток перших слов’янських племен проходить під знаком Великого переселення народів: готи оселилися в Причорномор’ї, ідучи з Прибалтики. Вони розділяються на ост- та вестготів у залежності від місця осілості. У 375 році були підкорені та витіснені гунами; гуни створили могутню військову державу від Карпат до Дону з відомим Аттілою на чолі. Після його смерті у 451 р. це утворення стрімко втрачає вплив, що дає вільно дихати слов’янам.
Номер слайду 6
.
Східні слов’яни були переважно землеробами з прототипом приватної власності на орну землю сімей, що її обробляють. Сім’ї об’єднуються в сусідські територіальні общини. Зароджується феодальний стан через помітне майнове розшарування населення. Ремесло відокремлюється від сільського господарства і розпадається на залізообробне, гончарне, ювелірне тощо. Ковальство виокремлюється в самостійну професію. Торгівля набуває міжнародного масштабу