Хламідомонада, хлорела – одноклітинні водорості Підготувала: вчитель біології та хімії М. В. Підгорна
Номер слайду 2
Мета уроку:розглянути особливості одноклітинних водоростей на прикладі хламідомонади та хлорели;формувати поняття про організм-клітину;виховувати розуміння єдності всього живого і бережливе ставлення до природи.
Номер слайду 3
«Асоціативний кущ»ОРГАНІЗМ
Номер слайду 4
Бесіда Назвіть представників одноклітинних. Які вони мають ознаки клітини? Опишіть амебу протей. Опишіть інфузорію-туфельку. Опишіть евглену зелену. Який у них тип живлення?
Номер слайду 5
Одноклітинні водоростіХламідомонада належить до зелених водоростей
Номер слайду 6
Розмноження хламідомонади
Номер слайду 7
Нестатеве розмноження – це розмноження, яке відбувається без статевого процесу, а отже, без обміну спадковою інформацією між клітинами. Статеве розмноження – це розмноження, при якому кількість особин одного виду збільшується внаслідок статевого процесу, який, в свою чергу, забезпечує обмін спадковою інформацією між батьківськими клітинами.
Номер слайду 8
Хлорела Хлорела – одноклітинна зелена водорість, проте являється нерухомою.
Номер слайду 9
Розмноження хлорели Розмноження хлорели відбувається виключно нестатевим шляхом: за допомогою нерухомих спор.
Діатомові водорості Діатомові водорості – це велика група одноклітинних прісноводних та морських водоростей, хлоропласти яких мають коричневе забарвлення.
Номер слайду 12
Значення одноклітинних водоростей Значення у природі: Фотосинтез. Утворення осадових порід. Очищення води від органічних забруднень. Початок ланцюгів живлення, продуценти.
Номер слайду 13
Значення для людини: Очищення стічних вод, відходів із свиноферми. Промислове розведення хлорели для отримання вітамінів, харчових домішок. Космічні дослідження. Промислове розведення хламідомонади і хлорели на корм сільськогосподарських тварин.
Номер слайду 14
Узагальнення та систематизація знань. Скласти схеми розмноження хламідомонади Заповнення таблиці на стор. 79