Презентація складена за новою програмою за підручником "Пізнаємо природу 5 клас". Автори підручника Біда Д.,Гільберг Т.та Колісник Я. Її можна використати для подачі нового матеріалу вивчаючи тему "Безхребетні тварини".
Хто такі безхребетні тварини5 клас. НУШВиконала: Корж Ірина Миколаївна Вчитель географії та природознавства
Номер слайду 2
Безхребетні (Invertebrata) — сукупна назва тварин, що не мають хребта.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Кого відносять до безхребетних тварин? У безхребетних немає такого внутрішнього скелета, як хребет, а у хребетних він є. До безхребетних тварин (мал. 186) належать губки, кишковопорожнинні, голкошкірі, черви плоскі, черви круглі, черви кільчасті, молюски, членистоногі. А до хребетних відносять, наприклад, риб, земноводних, плазунів, птахів, ссавців.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Губки (Porifera, Spongia) - тип примітивних багатоклітинних тварин, які ведуть прикріплений спосіб життя. Вважається, що перші представники цього типу з'явилися ще в протерозойську еру. На сьогодні відомо понад З тисячі видів губок. Їхні розміри варіюють від 1 см до 2 м. Губки поширені в прісних і солоних водах усіх кліматичних зон, представлені як поодинокими, так і колоніальними формами.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Кільчасті че́рви, аннелі́ди, кільчаки́[1] (Annelida, від лат. annelus — «кільце») — тип відносно високоорганізованих червів, що складається з близько 15 тисяч видів. Вони мешкають в більшості вологих середовищ, включаючи наземні, прісноводні і морські, містять багато паразитичних та мутуалістичних видів. Мають розміри від менше міліметра до понад 3 метрів (Lamellibrachia).
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Членистоно́гі (Arthropoda, від грец. αρθρον — «суглоб» та πούς, родовий відмінок ποδός — «нога») — тип первинноротих тварин, що включає комах, ракоподібних, павукоподібних та багатоніжок.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Значення безхребетних тварин. Вони виробляють продукти, які людина вживає в їжу – мед, м'ясо ракоподібних або молюсків і так далі. Також в сільськогосподарській діяльності ними вигодовують птахів, риб і інших звірів.