Імпульс тіла. Закон збереження імпульсу. Реактивний рух. Викладач фізики: Медвідь Марина Михайлівна
Номер слайду 2
Мета уроку: навчальна : ввести поняття «імпульс тіла»; навчити застосовувати їх до аналізу явища взаємодії тіл в найпростіших випадках; домогтися засвоєння учнями формулювання закону збереження імпульсу; розвиваюча: розвивати життєву компетентність учнів шляхом ознайомлення з практичним застосуванням закону збереження імпульсу; формувати вміння аналізувати, встановлювати зв’язки між елементами змісту раніше вивченого матеріалу з основ механіки. виховна: стимулювати бажання постійно поповнювати свої знання; підтримувати інтерес до предмета.
Номер слайду 3
Тип уроку: урок засвоєння нових знань Наочність: сталева кулька, магніт, склянка з водою, аркуш паперу, повітряна кулька.
Номер слайду 4
Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку IV. Мотивація навчальної діяльності V. Сприймання й первинне осмислення нового матеріалу VI. Закріплення нового матеріалу VII. Підбиття підсумків уроку VIІI. Домашнє завдання
Номер слайду 5
“Імпульс тіла” Імпульс тіла -- векторна фізична величина, що є мірою механічного руху, чисельно дорівнює добутку маси тіла на швидкість його руху. Імпульс сили -- векторна фізична величина, що є мірою дії сили за певний проміжок часу. Зміна імпульсу тіла дорівнює імпульсу сили. При взаємодії тіл їх імпульси можуть змінюватися.
Номер слайду 6
Закон збереження імпульсу . Один із фундаментальних законів фізики,який стверджує,що у замкненій системі сумарний імпульс усіх тіл зберігається. Закон збереження імпульсу. Векторна сума імпульсів тіл, які входять у замкнену систему, залишається сталою:
Номер слайду 7
Умови застосування закону збереження імпульсу : 1)Система повинна бути замкнутою. 2)Зовнішні сили,що діють на тіла системи компенсуються ,або їх дією можна знехтувати . 3)Виконується в інерціальних системах відліку.
Номер слайду 8
Реактивний рух Рух тіла, що виникає внаслідок відділення від нього частини його маси з певною швидкістю, називають реактивним. Принципи реактивного руху знаходять широке практичне застосування в авіації та космонавтиці.
Номер слайду 9
Будова ракети
Номер слайду 10
Закріплення вивченого матеріалу Запитання. Дайте визначення імпульсу тіла. У яких одиницях його вимірюють? Дайте визначення імпульсу сили. У яких одиницях його вимірюють? Сформулюйте другий закон Ньютона, використовуючи поняття імпульсу сили та імпульсу тіла. Яку систему можна вважати замкненою? Сформулюйте закон збереження імпульсу. Доведіть закон збереження імпульсу для двох тіл.
Номер слайду 11
Навчаємось розв’язувати задачі Задача . Візок масою m1= 120 кг котиться зі швидкістю v1 = 6 м/с. Людина, яка бігла назустріч візку зі швидкістю v2 = 9 км/год, стрибає у візок. З якою швидкістю рухається після цього візок, якщо маса людини m2= 60 кг?
Номер слайду 12
Підбиваємо підсумки
Номер слайду 13
Домашнє завдання Вивчити: 17 Розв’язати: Вправа 17(2,3). Придумати демонстрацію реактивного руху. Описати й пояснити її.