2 червня о 18:00Вебінар: Оцінювання, само- та взаємооцінювання в умовах дистанційного навчання і не тільки

Презентація "Канада"

Про матеріал
Презентація на тему: "Канада". Включає коротку характеристику країни. Географічного положення, рельєфу, клімату, населення. Є тематичні карти і невеличкі завдання для учнів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Про яку країну мова?

Номер слайду 2

Канада. Офіційна назва: Канада. Столиця : Оттава. Населення: 37 590 000 (2019). Площа: 9 985 000 км² (майже 10 млн). Офіційними мовами Канади є французька та англійська. Форма правління: Конституційна монархія.

Номер слайду 3

Цікаве про Канаду. Назва «Канада» походить від слова «kanata», що означає «село». Канада є другою за величиною країною у світі. Щільність населення Канади є однією з найменших у світі та становить 3,5 осіби на 1 км²!Майже половина населення цієї величезної країни народилися в інших країнах. У Канаді було винайдено : баскетбол, електричну лампочку, електричну плиту, електронний мікроскоп, телефон, телебачення та ін. Світовий постачальник золота, міді, цинку, нікелю, алюмінію, і природного газу. Визнана однією із найкомфортніших країн для життя.

Номер слайду 4

Рекорди Канади. Канада має більше внутрішніх озер і річок, ніж будь-яка інша країна світу. Найдовша берегову лінія у світі, протяжність якої становить понад 200 тисяч км. Найбільший в світі льодовик, що лежить на південь від Полярного кола - льодовик Колумбія (площа близько 325 кв. Км.). Вулиця Йонге-Стріт в Торонто - найдовша в світі (1896,3 км.)Торонто - найбільш "багатонаціональне місто світу" - жителі міста говорять на 100 мовах. Найбільші гойдалки планети - "Анкл Хербс Амьюзментс" (7,6 м.), Побудовані в однойменному парку провінції Саскачеван.

Номер слайду 5

Географічне положення. Канада займає більшу частину півночі Північної Америки. Вона має загальний сухопутний кордон зі США на півдні і на північному заході (між Аляскою і Юконом) і простягнулася від Атлантичного океану на сході до Тихого на заході і Північного Льодовитого на півночі. Вона також має морський кордон з Францією (острови Сен-П'єр і Мікелон) і Данією (острів Ґренландія). Оттава

Номер слайду 6

Рельєф і внутрішні води Рельєф різноманітний: центральну і східну області займають рівнини, на заході простягається потужна гірська система Кордильєр. З басейну річки Лайард в південному напрямку йдуть Скелясті гори (частина Кордильєр, найвища точка — гора Лоґан, 6050 м)На сході підносяться Аппалачі.  На північ від 60-ї паралелі розташовані три канадських території — Нунавут, Північно-західні території і Юкон, — усипані численними озерами (найбільші з яких Велике Ведмеже і Велике Невільниче) і перетнуті щонайдовшою річкою в країні — річкою Маккензі. Смуга низовин тягнеться й уздовж північного узбережжя Канади, далеко вдаючись у глиб материка за течією річки Макензі. Які ще форми рельєфу, річки, озера ви бачите на фізичній карті?

Номер слайду 7

Клімат. Значна площа країни обумовлює різноманітність клімату. Канада витягнулася з півдня на північ на 4600 км і її територія лежить у помірному, субарктичному та арктичному поясах. Над Канадським Арктичним архіпелагом і на берегах Північного Льодовитого океану весь рік панують полярні повітряні маси. Арктичний клімат. Морозні зима й літо, опадів мало. Охарактеризуйте за картою решту території країни.

Номер слайду 8

Населення. Населення: 37 590 000 (2019 р.)Населення Канади розміщене вкрай нерівномірно. Найбільше населення проживає на півдні, а також узбережжі Атлантики, де є кілька густо заселених районів. Найбільші міста: Торонто (2,731,571 чол.), Монреаль (1,704,694 чол.), Калгарі (1,239,220 чол. Станом на 2016 р.), Оттава, Едмонтон (близько мільйона). Канада – класична країна іммігрантів. Основні групи сучасного населення країни ведуть походження від двох “націй-засновників” – французів та англійців. Державними мовами є англійська та французька. Канадців українського походження – понад 1,3 млн осіб (3,6 % населення країни). Багато з них зберігають культурну ідентичність і говорять українською мовою. Канадська українська діаспора – друга за величиною після Росії.

pptx
Додано
21 лютого
Переглядів
479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку