Кейс-урок «Як зимують птахи. Турбота людей про птахів взимку»
Номер слайду 2
Природознавство. Українська мова і літературне читання. Математика. Трудове навчання. Яка інформація мене тут чекає?Чому одні птахи відлітають у теплі краї, а інші залишаються?Яких птахів називають перелітними, зимуючими?Чим живляться птахи взимку?Як люди турбуються про птахів взимку?
Номер слайду 3
Добрий день, мої школярі!Цікавий урок на порі – Тож будьте уважними, прошу. Про зимівлю птахів ви читали,І вірші про них вивчали, Дослідили казки… і для птиці – Зробили ви годівниці. Та зрештою - все по порядку – Почнемо урок… і спочатку. Ми разом усі посміхнемось. Отож – до роботи беремось!
Номер слайду 4
Метод «Лайфакери»
Номер слайду 5
Кейс 1 Природознавство
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Дидактична гра «Хто куди летить?»Робота в групах
Номер слайду 10
Гра «Дебати»Як ви гадаєте, що страшніше для птахів голод чи холод? Обговоріть проблему в групах. Виберіть картку і проголосуйте. Холод. Голод
Номер слайду 11
Про це цікаво дізнатися. У червонім фартушку. Птах стрибає по сніжку І розпитує синичку. Про найближчу годівничку. Снігурі – червоногруді пташки з чорною шапочкою на голові. Прилітають до нас із далекої півночі пізньої осені та селяться недалеко від людського житла. Взимку вони живляться насінням дерев та кущів, ягодами горобини. При цьому викльовують насіння, а плоди викидають. Ці птахи – окраса нашої природи. Снігур
Номер слайду 12
Шишкар. Шишкар – дивна пташка. Вона з’являється в лісі тоді, коли всі інші птахи мерзнуть від холоду та шукають собі притулку. Дзьоб у цієї пташки великий. Верхня частина його загнута вниз, а нижня – вгору. Завдяки закрученій формі дзьоба, вона дістає із шишок насінини для харчування. Шишкарі живуть на ялинах і соснових деревах. Це єдині пташки, які виводять своїх пташенят у люті морози. Це пов’язано з тим, що взимку вони досхочу мають їжі – насіння хвойних дерев.
Номер слайду 13
Загадка. Маленький хлопчик у сірій свитинціПо дворах стрибає, крихти збирає. Горобець. По снігу стрибають горобчики. Вони настовбурчилися, розпушилися, у них виріс густий шар пуху – вони стали схожі на м’ячики. Стрибають, крихти збирають. Вони всеїдні, тому переселяються ближче до людей, де їм легше знайти поживу.
Номер слайду 14
Скільки не було б в тебе різних справ, розваг і веселощів, не забувай про своїх крилатих друзів. Допоможи їм, і вони віддячать своєю невтомною працею та піснями. Робота в групах. Складання картки – пам’ятки «Чим можна годувати пташок»
Номер слайду 15
Кейс 2 Українська мова і літературне читання
Номер слайду 16
Оповідання Олександр Копиленко «Їдальня для птахів»
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Мозковий штурм «Про що синичка просить у людей?»
Номер слайду 19
Есе «Літературна морока»Складіть лист-звертання синички до людей.
Номер слайду 20
Кейс 3 Математика
Номер слайду 21
Робота в групах
Номер слайду 22
Кейс. Трудове навчання
Номер слайду 23
Номер слайду 24
Мастер-клас«Виготовлення снігурів і синичок із паперу»
Номер слайду 25
Спочатку вирізаємо шаблони сердечок для птахів
Номер слайду 26
Для снігура: червоне – для тулуба, чорні- для голівки, хвостика і два чорних крильця. Для синички: жовте- для тулуба, чорні – для голівки і хвостика, сині- крильця, білі – це щічки.
Номер слайду 27
Номер слайду 28
Починаємо склеювати. До тулуба приклеюємо спочатку хвостик.
Номер слайду 29
Далі приклеюємо голівку, а з чорного паперу вирізаємо і приклеюємо одразу дзьобик.