Вперше система тварин була розроблена в 4 ст до н.е.(наша ера) Арістотелем, який описав більше 450 форм, розділивши їх на 2 великих групи — тварин, забезпечених кров'ю (хребетні, по сучасних виставах), і безкровних (безхребетні, в сучасному розумінні).
Номер слайду 3
Значний крок вперед в побудові системи тварин зробили французькі учені Ж. Ламарк і Ж. Кювье . В «Системі безхребетних» (1801) і в «Філософії зоології» (1809) Ламарк розділив всіх тварин на безхребетних і хребетних.
Номер слайду 4
Царство тварин зазвичай розділяють на 2 півцарства: одноклітинні (Protozoa) і багатоклітинні (Metazoa); останніх ділять на Parazoa (інакше Епапtiozoa), що включають губок, і сьогодення багатоклітинних (Eumetazoa, або Enterozoa), об'єднуючих всіх останніх типів. Eumetazoa ділять на променистих (Radialia), до яких відносять тих, що жалять і гребневіков, і двустороннссимметрічних, або білатеральних (Bilateria); до останніх відносять первічноротих (Protostomia) — черв'яки, молюски, ехиуріди, членистоногі, сипункуліди і щупальцевиє, і вторічноротих (Deuterostomia) — напівхордові, голкошкірі і хордові.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Усіх тварин, можна розділити на сім великих груп, або типів: 1 - найпростіші, 2 -кишковопорожнинні, 3 - плоскі черв'яки, 4 - круглі черв'яки, 5 - Кільчасті черви, 6 - молюски або м'якотілі, 7 - членистоногі. Типи, у свою чергу діляться на менші групи - класи. Так, тип членистоногих ділять на класи: ракоподібні, павукоподібні і комахи. Класи поділяються на ще більш дрібні підрозділи.
Номер слайду 7
Крім безхребетних тварин, існують ще хребетні тварини. Таким чином, весь тваринний світ можна розділити на два великі відділи: 1 - Безхребетні тварини; 2 - Хребетні тварини.
Номер слайду 8
Сучасні систематики налічують близько 1,3 млн. видів, що нині живуть (по ін. даним, до 1,5 млн. видів).
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Тип Хордові об’єднує риб, земноводних, плазунів, птахів й ссавців. Існує понад 41 000 видів хордових тварин (в Україні – майже 750), що становить всього 3% від загальної кількості видів усіх тварин. Але, незважаючи на це, хордові поширені по всій земній кулі й часто живуть в умовах, недоступних для інших тварин.