КЛІТИННА будова організмів. Вчитель географії: Дугинова В. П.
Номер слайду 2
Відмінність між тілами неживої і живої природи. Тіла неживої природи. Складаються з неорганічних речовин. Тривалий час зберігаються незмінними. Тіла живої природи (організми)Складаються з органічних речовин. Змінюються протягом життя
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Як побудовані організми. Організм - це складна система з багатьох елементів, які між собою пов’язані й утворюють єдине ціле Найменшими елементами - одиницями будови і функцій організмів, є клітини. У багатоклітинних організмів групи клітин, які виконують спільну функцію, утворюють тканини. З них утворені органи - частини організму, що мають певну будову та виконують певні функції. Органи об’єднуються в системи органів і, нарешті, в організм.
Номер слайду 5
Історія вивчення клітини Протягом багатьох століть учені намагалися з'ясувати, з чого складаються людина, тварини, рослини. У чому суть тієї загадкової матерії, яка живе? Світ клітин невидимий неозброєним оком. Одним із перших творців мікроскопа був англієць Роберт Гук — фізик, метеоролог, біолог, інженер, архітектор
Номер слайду 6
Мікроскоп — «мікрос» малий, «скопео* розглядаю. Першою людиною, яка побачила клітини, був саме Роберт Гук. Його першим примітивним мікроскопом була трубка з лінзами.
Номер слайду 7
Клітини — найменші частинки живих організмів, з яких побудовані їхні тіла. Усі організми складаються з клітин. Клітини, як і організм, який вони утворюють, живляться, дихають, ростуть, розмножуються. У клітинах є крихітні «органи» - різні за своїми функціями структури - органели, які забезпечують життя клітин. Органели - постійні складові клітини, які мають певну будову та виконують різноманітні функції, забезпечуючи життя клітин.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Клітини бактерій, грибів, рослин і тварин мають спільні і відмінні органели.
Номер слайду 10
Одноклітинні організми. Тіло одноклітинного організму утворене однією клітиною, яка здатна існувати самостійно Відомі організми, які самостійно існують та складаються з однієї клітини, наприклад, найпростішими є частина зелених водоростей.
Номер слайду 11
Багатоклітинні організми. Тіло багатоклітинних організмів утворене величезною кількістю різноманітних клітин. Клітина багатоклітинного організму не може існувати самостійно. Вони утворюють органи, кожен з яких виконує в організмі певне призначення.