Презентація: "Культура Галицько-Волинської держави ХІІІ – пер. пол. XІV ст."

Про матеріал
Розроблено за підручником: Гисем А.В. История Украины: учеб. для 7 класса общеобразоват. учеб. заведений с обучением на русском языке / А. В. Гисем, А. А. Мартинюк. - Х.: "Ранок", 2015. - 240 с.: ил.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Культура Галицько-Волинської держави ХІІІ – пер. пол. XІV ст. Вчитель: І. А. Лучінський. Одеська ЗОШ №62

Номер слайду 2

Особливості розвитку культури Галицько-Волинської держави

Номер слайду 3

Розвиток культури Галицько-Волинської держави. Робота з таблицею та текстом підручника (§18, п. 2–5){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Галузь. Основні досягнення. Освіта. Література і літописання. Архітектура. Зображувальне мистецтво

Номер слайду 4

Розвиток освіти, літератури і літописання. Освіта:продовження освітньої традиції Русі-України; церковне і світське (домашнє) навчання; існували бібліотеки при монастирях та княжих палатах. Література і літописання:світська направленість; літописні пам’ятки: «Повість про осліплення Василька» (1097), «Галицько-Волинський літопис» (діяльність короля Данила, розвиток культури в Галичині та Волині). Осліплення князя Василька. Мініатюра з Радивилівського літопису XV ст.

Номер слайду 5

Розвиток архітектурибудівництво кам’яних споруд; ХІІ–ХІІІ ст. – сформована волинська (традиції Русі-України) і галицька (традиції Русі-України + західно-європейський стиль) архітектурні школи; 1160 р. – Успенський собор у Володимирі-Волинському; 1157 р. – Успенський собор в Галичі; ХІІ–ХІІІ ст. – храм Святого Пантелеймона; ХІІІ ст. – церква Іоанна Златоуста; будівництво «веж-стовпів»; ХІV ст. – розгорнулося будівництво кам’яних замків, першим з яких був Луцький. Успенський собор у Володимирі-Волинському

Номер слайду 6

Успенський собор в ГаличіХрам Святого Пантелеймона поблизу Галича

Номер слайду 7

 Кам’янці (Берестейська область;сучасна Білорусь)Вежа у Столп’є (сучасна Польща)

Номер слайду 8

Луцький замок. Луцький замок Першого будівельного періоду

Номер слайду 9

Луцький замок

Номер слайду 10

Зображувальне мистецтвомонументальний живопис (фрески) та ікони; застосування фрескового живопису в храмах і князівських палатах; іконний ансамбль, формування іконостасу;ікони візантійської і київської традиції; Волинська Божа Матір (поч. ХІV ст.), Ченстоховська ікона Божої Матері (ХІV ст.); розвиток скульптури у формі рельєфу: зображення Святого Димитра (ХІІІ ст.); розквіт книжної мініатюри у ХІІІ ст.: Добрилове Євангеліє (1164); розвиток ювелірної справи. Волинська Божа Матір (поч. ХІV ст.)

Номер слайду 11

Добрилове Євангеліє (1164)Ченстоховська ікона Божої Матері (ХІV ст.)

Номер слайду 12

Вірменський собор у Львові(ХІV–ХV ст.)

Номер слайду 13

Робота з історичним джерелом с. 164 Опис церкви Іоанна Златоуста в Холмі (з «Галицько-Волинському літописі»)Побудував він церкву Святого Іоанна, червону і пригожу. І спорудження її було таке: склепінь чотири; з кожного кута – склепіння, і стояли вони на чотирьох головах людських, вирізьблених одним умільцем. Три вікна прикрашені були склом римським (вітражами. – Авт.); при вході в олтар стояли два стовпи з цілого каменя, і на них – склепіння, а верх же був прикрашений зірками золотими на лазурі. Внутрішній же поміст був відлитий з міді і чистого олова, так що блищав він, як дзеркало ... Візерунки, різнокольорові і золоті, зроблені умільцем Авдеєм ... Скульптурні прикраси були всіх фарб і золоті. Зовнішні фрески були вельми красиві ... Ікони дивовижні ... Він [Данило] прикрасив ікони, привезені з Києва, коштовним камінням і золотим бісером ... Дзвони він привіз із Києва, а решта тут вилив ...?1. Які архітектурні особливості церкви? 2. Які елементи церкви свідчать про вплив західноєвропейського мистецтва?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Chota Taras
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Мачарадзе Вікторія Василівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Романів Наталя
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Панасюк Олена Олександрівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додано
16 лютого 2019
Переглядів
13962
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку