Презентація. Літературна зустріч "Історії кохання Лесі Українки"

Про матеріал

Презентація доповнить розповідь учителя та учнів про нелегкі життєві стежки відомої української поетеси Лесі Українки: подорожі за кордон, кохання, що приносило радість, надію та розчарування, про увічнення пам'яті про неї.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ІСТОРІЇ КОХАННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ(1871-1913)Вона боролася за правду й волю,Щоб не було життя злиденного ніде. Вона боролася за нашу кращу долю,За наш буденний світлий день. Марина Моренго. До 150-річчя з дня народження

Номер слайду 2

СТОРІНКА 1 ЛЮБОВ ДО НОВИХ ВРАЖЕНЬКрасу земель, де вона побувала, та характери людей, які жили на тих землях, вона перенесла у свою творчість.

Номер слайду 3

СТОРІНКА 2 ЛЮБОВ ЧЕРЕЗ СТРАЖДАННЯМАКСИМ СЛАВІНСЬКИЙ1868-1945 Перше кохання в житті Лесі Українки – Максим Славінський. Вони познайомились зовсім юними, Максимові було 18, а Лесі – 15 років

Номер слайду 4

СТОРІНКА 3 СЕРГІЙ МЕРЖИНСЬКИЙ1870 -1901 Дружба Лесі Українки зі Сергієм Мержинським переросла в сердечну приязнь. Сергій знав, що Леся кохає його, а вона знала, що його серце належить іншій жінці

Номер слайду 5

СТОРІНКА 4 КЛИМЕНТІЙ КВІТКА1880-1953 У 1907 році Леся приїхала до Криму, щоб лікувати свого друга Климента Васильовича Квітку. Згодом він стане її чоловіком. Климент був молодший від Лесі на дев’ять років. Повідомлення про її заміжжя стало для близьких несподіванкою, адже вони вважали, що з її боку кохання не було. Хоча визнавали, що Квітка обожнював Лесю.

Номер слайду 6

СТОРІНКА 4 НЕСТОР ГАМБАРАШВІЛІ(1871-1966) Згодом в житті Лесі з’явився грузин – Нестор Гамбарашвілі. За твердженням деяких біографів, стосунки між ними "були більш ніж дружніми". Про це свідчила й Ольга Петрівна, Лесина сестра, з якою її єднала особлива духовна близькість. Деякий час вони переписувались, поетеса обожнювала все, що було пов’язано з Грузією, а Нестор брав у Лесі уроки французької. Та згодом їхнє листування обірвалося, і потім звістка від матері – Нестор одружився…

Номер слайду 7

СТОРІНКА 5 МУРАЛ - ВИТВІР МИСТЕЦТВА Автором роботи став австралійський стріт-арт художник Гвідо Ван Хелтен. Вірш "Конвалія" надихнув австралійського художника створити чудовий мурал, який з'явився в Києві 9 липня 2015 року.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

ДЯКУЮ ЗА УВАГУПідготувала Кузьма Н. В.

pptx
Додано
8 лютого 2021
Переглядів
1506
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку