Презентація " Микола Вінграновський "Грім"

Про матеріал
Презентація до уроку Літературного читання для 4 класу ( Оксана Вашуленко ) "Микола Вінграновський "Грім"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Микола Вінграновський «Грім»

Номер слайду 2

Знайомство з автором Микола Вінграновський – український письменник, сценарист, актор та режисер. Народився 7 листопада 1936 року в Миколаївській області в родині селянина. У родині було четверо дітей. Вперше як поет проявив себе у 1957 році. Тоді було надруковано вірші Миколи Степановича у газеті «Літературна». Микола Степанович Вінграновський є лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка.

Номер слайду 3

Знайомство з автором Майже 50 книг митця надруковані різними мовами. Закінчив інститут кінематографії та Київський інститут театрального мистецтва . Розвинути акторський талант йому допоміг Олександр Довженко, який помітив обдарованого Миколу та запропонував йому роботу на Київській кіностудії в якості актора, режисера та кіносценариста.

Номер слайду 4

Грім. Була гроза, і грім гримів,він так любив гриміти,що аж тремтів, що аж горівна трави і на квіти. Грім жив у хмарі, і згоривін бачив, хто що хоче:налив грозою грім яри,умив озерам очі. А потім хмару опустивна сад наш на щасливий

Номер слайду 5

і натрусив зі сливи слив,щоб легше було сливі. Та тут до грому навздогінзаговорила груша:«Трусніть і грушку, дядьку грім,бо важко мені дуже…»І дядько грім сказав собі:«Потрушу я і грушу,бо небеса вже голубія покидати мушу»

Номер слайду 6

Робота над змістом. Яким описує автор грім у вірші? Чи це лише природне явище, чи щось більше?Які образи природи найбільше передають атмосферу грози?Яку пору року зображено у вірші? Доведіть свою думку словами вірша. Які слова або рядки у вірші найкраще передають силу та красу грози?

Номер слайду 7

Які звуки в словах найчастіше повторюються? Що хотів передати поет частим повторенням?гроза, грім, гримів, тремтів, горів, у хмарі, згори, яри, груша, трусніть

Номер слайду 8

Яку роботу виконав грім?

Номер слайду 9

Яку роботу виконав грім?Налив грозою грім яри, умив озерам очі;хмару опустив, натрусив зі сливи слив.

Номер слайду 10

Полічи, іменників чи дієслів більше у вірші.

Номер слайду 11

Полічи, іменників чи дієслів більше у вірші.Іменники - 14 Дієслова - 16

Номер слайду 12

Пісня на вірш Миколи Вінграновського “Грім”

Номер слайду 13

Домашнє завдання. Виразно читання вірша. За бажанням, вивчити напам’ять

pptx
Додано
3 січня
Переглядів
19
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку