Презентація підготована до першого уроку "Міжнародне гуманітарне право" з курсу "Захист Вітчизни" (Основи медичних знань) . Слайди містять інформацію про історію створення руху, його мету, структуру та офіційні символи.
Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Підготувала Коваленко С.І.вчитель предмета «Захист Вітчизни»КОЛІ
Номер слайду 2
Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця — це міжнародний гуманітарний рух, в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців у всьому світі. Метою діяльності руху є захист людського життя та здоров'я, запобігання людським стражданням та їх полегшення, незалежно від раси, релігійних та політичних поглядів.
Номер слайду 3
Складовими частинами руху є: Міжнародний Комітет Червоного Хреста Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Національні товариства Червоного Хреста та Півмісяця
Номер слайду 4
Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ, англ. International Committee of the Red Cross ICRC) — приватна гуманітарна установа, яка була заснована Анрі Дюнаном в 1863 році в Женеві , Швейцарія. Міжнародна спільнота надала комітету унікальні повноваження, які базуються на міжнародному гуманітарному праві Женевських конвенцій, для захисту жертв міжнародних і внутрішніх збройних конфліктів.
Номер слайду 5
Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФЧХ і ЧП) — організація, заснована в Парижі в 1919 році. Федерація займається координацією всіх національних організації в межах руху. В тісній співпраці з національними організаціями вона проводить міжнародні гуманітарні операції, які потребують значних ресурсів. Міжнародний секретаріат Федерації знаходиться в Женеві, Швейцарія.
Номер слайду 6
Національні товариства Червоного Хреста та Півмісяця, які представлені 186 національними об'єднаннями, що визнані МКЧХ та є повноправними членами федерації. Кожен з них працює в своїй країні відповідно до принципів міжнародного гуманітарного права та статутів руху. В залежності від обставин, національні об'єднання можуть виконувати додаткові гуманітарні завдання, які безпосередньо не визначаються міжнародним законодавством чи мандатами членів міжнародного руху.
Номер слайду 7
Червоний хрест. Червоний хрест на білому тлі був першим захисним символом, який був затверджений в 1864 році Женевською конвенцією. Він повторював швейцарський прапор, було змінено лише кольори - хрест став червоним, а тло білим. Це є цілком зрозумілим, оскільки засновник міжнародного комітету Анрі Дюнан був швейцарцем.
Номер слайду 8
Червоний півмісяць. Під час російсько-турецької війни (1876-1878), Османська імперія використовувала символ Червоного Півмісяця замість Червоного Хреста, оскільки уряд вважав цей символ образливим для мусульманських солдатів.
Номер слайду 9
Червоний кристал. Символ був визнаний офіційно як «Емблема третього протоколу» 8 грудня 2005 з метою включення як повного члена ізраїльської організації Маген Давид Адом
Номер слайду 10
Червоний лев із сонцем. Символ використовувався іранською організацією Червоний лев із сонцем і був визнаний Міжнародним рухом у 1923 році
Номер слайду 11
Червона зірка Давида. Червона зірка Давида — символ ізраїльської організації Маген Давид Адом. Вона не є офіційно визнаним символом
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
16 січня 2019
Переглядів
5444
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат про публікацію авторської розробки