Презентація " Мотиви поетичної творчлості Ліни Костенко"

Про матеріал
У народі кажуть, що 19 березня прилітають з вирію лелеки — птахи в українському фольклорі обожнювальні й тотемні. Мабуть, саме вони принесли в цей день у далекому 1930 р. в сім’ю ржищівського вчителя немовля-дитину, яка зго­дом стала Ліною Костенко.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕМА: Розмаїття мотивів у поетичній творчості Ліни Костенко. Аналіз поезій

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Мотиви лірики а) мотив пам 'яті або відлуння війни  в сьогоденні; б) філософська заглибленість у сутність проблем життя; в) Служіння митця народові ; г) інтимна лірика.

Номер слайду 6

Аналіз поезії «Пастораль ХХ сторіччя» Пастораллю 20 століття назвала Ліна Костенко свій глибокозмістовний твір,  який своїм змістом різко контрастує, не йде ні в які аналоги зі стародавніми ідиліями. Там життя , поезія, кохання, а тут смерть – смерть страхітлива, жахлива.

Номер слайду 7

СЛОВНИКОВА РОБОТА Пастораль – це вид європейської літератури, в якій оспівувалося село, його безтурботне життя, розкішна природа та людина на лоні цієї природи. Аріадна - дочка критського царя Міноса, яка допомогла Тесею вийти з лабіринту Мінотавра, подарувавши клубок ниток. Аргонавти - герої, які здійснили далекий морський похід на кораблі «Арго» в Колхіду по золоте руно. У переносному значенні - мандрівники в незвідане, дослідники.

Номер слайду 8

Аналіз поезії «Життя іде і все без коректур»

Номер слайду 9

СЛОВНИКОВА РОБОТА Коректура – виправлення Маркіза Помпадур- Жа́нна-Антуане́тта Пуассо́н, маркіза де Помпаду́р фаворитка французького короля Людовика XV. Мала великий вплив на короля, визначала політику країни впродовж майже двадцяти років. Відома, як прихильниця просвітництва.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Аналіз поезії « Вже почалось, мабуть, майбутнє У Ліни Костенко немає плакатних патріотичних віршів, немає гасел, вона не часто навіть вживає слово «Україна». А проте своїм підтекстом майже кожна поезія цієї авторки є високодуховною і патріотичною. Категорія духовності виключно широка, і кожен митець по-своєму її трактує. Для Ліни Костенко духовність людини нероздільно пов'язана з її патріотизмом. Яскравим зразком поезії, що ілюструє цю думку, є вірш «Вже почалось, мабуть, майбутнє...». Ця поезія - зразок медитативної лірики.

Номер слайду 12

СЛОВНИКОВА РОБОТА Фронда - громадсько-політичний рух проти абсолютизму у Франції в XVII ст.; похідним від нього є значення непринципової, несерйозної опозиції. Жіронда - політична партія часів Французької буржуазної революції кінця XVIII ст., що, представляючи інтереси великої торговельно-промислової палати, перейшла на бік контрреволюції. Переносно - партія, що схиляється до угоди з контрреволюцією. Ерзац – неякісний замінник

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Аналіз поезії «Не треба думати мізерно»

Номер слайду 15

Як пощастило дівчинці в сімнадцять, в сімнадцять гарних, неповторних літ! Ти не дивись, що дівчинка сумна ця. Вона ридає, але все .як слід. Вона росте ще, завтра буде вишенька. Але печаль приходить завчасу. Це ще не сльози - це квітуча вишенька, що на світанку струшує росу. Вона в житті зіткнулась з неприємністю: хлопчина їй не відповів взаємністю. І то чому: бо любить іншу дівчину, а вірність має душу неподільчиву. Ти не дивись, що дівчинка сумна ця. Як пощастило дівчинці в сімнадцять! Аналіз поезії «Світлий сонет»

Номер слайду 16

Аналіз поезії «Ти пам’ятаєш, ти прийшов із пристані…» Ти пам’ятаєш, ти прийшов із пристані. Такі сади були тоді розхристані. І вся в гірляндах, як індійська жриця, весна ряхтіла в іскорках роси. Плакучі верби не могли журиться, такі були у іволг голоси! А під вікном цвіли у нас троянди. Не вистачало трішечки доби. А по дашку прозорої веранди ходили то дощі, то голуби...

Номер слайду 17

Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни. Лиш не зроби слухняною рабою, не ошукай і крил не обітни! Не допусти, щоб світ зійшовся клином, і не присни, для чого я живу. Даруй мені над шляхом тополиним важкого сонця древню булаву. Не дай мені заплутатись в дрібницях, не розміняй на спотички доріг, бо кості перевернуться в гробницях гірких і гордих прадідів моїх. І в них було кохання, як у мене, і від любові тьмарився їм світ. І їх жінки хапали за стремена, та що поробиш,- тільки до воріт. А там, а там... Жорстокий клекіт бою і дзвін мечів до третьої весни... Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни Аналіз поезії «Моя любове! Я перед тобою»

Номер слайду 18

К- О- С- Т- Е- Н- К- О- Створіть літературний портрет Ліни Костенко за літерами її прізвища.

Номер слайду 19

ppt
Додано
8 червня 2021
Переглядів
867
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку