Презентація до уроку на тему: "Мова гіпертекстової розмітки" (модуль "Веб-технології")
HTML (англ. Hyper. Text Markup Language — мова розмітки гіпертекстових документів) — стандартна мова розмітки веб-сторінок в Інтернеті. Гіпертекст –це текст, у який вбудовані спеціальні коди, що задають форматування тексту, наявність в ньому ілюстрацій, мультимедійних вставок та гіперпосилань.
Історія розробки мови HTMLМова HTML була розроблена Тімом Бернерс-Лі під час його роботи в CERN і набула поширення завдяки браузеру Mosaic, розробленому в NCSA. У 90-х роках ХХ ст. HTML стала особливо популярною завдяки інтенсивному розвитку Web. У 1994 році Тім Бернерс-Лі заснував Консорціум Всесвітньоїпавутини W3 C (англ. World Wide Web Consortium — консорціумвсесвітньої павутини), який очолює до сьогодні. Консорціум займається розробкою і впровадженням стандартів для Інтернету, у тому числі затверджує специфікацію мови НТМL. У 2014 році було рекомендовано стандарт п’ятої версії мови — HTML5.
Поняття тегу, атрибуту. Вся інформація про форматування документу міститься у фрагментах розташованих між знаками <> - такий фрагмент називають тегом. Відкриваюча дужка < імя тега, атрибут> закриваюча дужка. Теги бувають: Контейнерні (парні)Поодинокі (одинарні)Атрибути – задають значення властивостей об'єкту, поміщеного у контейнер.
Базова структура html-документа html-документ складається з основного тексту і тегів розмітки.html-документи містяться у файлах з розширенням .htm або .html. Головну сторінку зберігають з назвою Index.htmlІнформація про версію html та кодування сторінки, яка не відображається в браузеріВміст веб-сторінки (відображається в браузері для користувача
Анатомія html-документу — тип документу. В сиву давнину, коли HTML був молодим (приблизно в 1991-92 роках), типи документів мали слугувати набором посилань на правила, яким HTML-сторінка мала слідувати, щоб вважатися правильним HTML (наприклад, автоматична перевірка помилок та інше). Однак, у наш час мало хто переймається типами документів, і вони є швидше історичним артефактом, який потрібно додавати, щоб все працювало правильно. Поки що це все, що вам потрібно знати про тип документу. — елемент . Цей елемент загортає весь контент на всій сторінці. Також його називають кореневим елементом (root element).
— елемент . Цей елемент слугує контейнером для всієї інформації, яку ви хочете додати до своєї сторінки, але яка не є власне контентом сторінки, який будуть переглядати користувачі. Це, зокрема, ключові слова, опис сторінки, який буде з'являтися в пошукових результатах, CSS для стилів контенту, набір символів (кодування) тощо.Заголовки та форматування тексту Для того щоб розбити текст на логічні частини використовують заголовки. Заголовки бувають 6 рівнів H1…H6, які дозволяють візуально та логічно розділити інформацію по важливості. Заголовки в html не використовують для збільшення чи зменшення тексту, а для логічного структурування.
Форматування тексту. Параграф (абзац) – елемент, в який «загортають» текст, статті, тощо.
This is paragraph without line breaks
Тегиможуть додатково містити атрибут ALIGN, який задає вирівнювання тексту або абзацу по центру, за лівим краєм, за правим краєм.
- одинарний тег, що використовується для переходу на новий рядок без створення абзацу.
та Підкреслене та Перекреслене та Верхній індекс (надрядковий текст) та Нижній індекс (підрядковий текст) та В> Напівжирне накреслення - напівжирне накреслення, але пошукові системи сприймають його як важливий текст та Курсивне накреслення. АБО - робить текст меншим по відношенню до батьківського елемента. - збереження відступів і переносів тексту. Форматування тексту
Блочні та лінійні елементи. Блочним називається будь-який елемент, який починається з нового рядка за замовчуванням (заголовки, параграфи). До лінійних відносяться елементи форматування тексту ( , , … гіперлінки, картинки, тощо. ), знаходяться всередині рядка і не починаються з нового за замовчуванням.