Презентація на тему "10 бальнеологічних курортів Західної України"

Про матеріал

У презентації розміщено короткий опис та місце розташування 10 найпопулярніших бальнеологічних куротів Західної України. Даний матеріал можна використати при вивчені теми "Туризм України".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

10 бальнеологічниі курорти західної україни Виконала: учениця 9 класу Щербій Інна Вчитель: Богдан Іванна Іванівна

Номер слайду 2

План Трускавець. Східниця. Моршин. Поляна (Свалява)Солотвино. Кваси. Шаян. Синяк. Міжгір’я. Ужок

Номер слайду 3

Карпатські бальнеологічні курорти – це джерело здоров’я та життєвої енергії. За допомогою бальнеотерапії (лікування мінеральними водами) можна позбутися багатьох хронічних хвороб та підтримати загальний тонус організму. Питні мінеральні води, цілющі ванни, лікувальні грязі – комплекс бальнеологічних процедур знімає втому, виводить з організму шлаки та токсини, омолоджує шкіру, нормалізує тиск. Не випадково терапевтичні властивості бальнеотерапії цінували ще стародавні греки.

Номер слайду 4

Трускавець. Трускавець – один з найвідоміших та найдавніших бальнеологічних курортів України. Старовинне містечко з багатим родовищем цілющої мінеральної води «Нафтуся» знаходиться у мальовничій місцині на стику Карпат та Передкарпаття.

Номер слайду 5

Лікувальні властивості мінеральних вод Трускавця були описані ще в кінці XVI ст. королівським лікарем Войцехом Очко, а на початку XIX ст. хімічний аналіз «Нафтусі» зробив львівський фармацевт Торосевич, змістовно обґрунтувавши її профілактичну дію на організм. Саме з того часу починається історія Трускавця-курорту. Інфраструктура курорту, яка спочатку складалася з невеличкої водолікарні та 4 гостевих будинків, розрослася на сьогодні до величезної кількості санаторіїв, пансіонатів та розважальних закладів.

Номер слайду 6

Головний скарб Трускавцю – слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва «Нафтуся». Специфічного присмаку воді додають речовини нафтового походження – в місцевості здавна видобувають нафту. Всього ж трускавецьке родовище налічує 25 джерел (використовуються 14) з 10 різновидами вод різного складу. У місті працюють 2 бювети. Лікування мінеральними водами можна доповнити озокеритовими процедурами. За допомогою трускавецьких мінеральних вод лікують порушення обміну речовин, хвороби нирок, сечовивідних шляхів, печінки, шлунку, жовчного міхура та інших органів травлення.

Номер слайду 7

Східниця. Бальнеологічний курорт Східниця – чудове, затишне місце для сімейного відпочинку та лікування, розташоване неподалік Дрогобича. Відносно молодий курорт відомий далеко за межами України своїми унікальними мінеральними водами, аналогів яким в Європі немає.

Номер слайду 8

В мальовничій Східниці налічується 38 цілющих джерел та близько 20 бурових свердловин. Карпатська оздоровча «мекка» завдячує своїм існуванням українському досліднику О. Стоцькому, який на протязі двох десятиріч боровся за визнання східницьких джерел.

Номер слайду 9

Окрім королеви східницьких мінеральних вод «Нафтусі», Східниця може похизуватися водами із підвищеним вмістом заліза, унікальними лужними водами тощо. Воду трьох джерел можна набирати в облаштованому бюветі, деякі джерела розташовані в лісовій зоні. В Східниці лікують хвороби нирок, печінки, шлунку, підшлункової залози, крові.

Номер слайду 10

Моршин. Ще за часів Австро-Угорщини Моршин перетворився на елітний курорт для панства та отримав назву «галицьке спа». Розташований в мальовничій місцевості, Моршин пропонує відпочиваючим комфортабельні санаторії та готелі, що причаїлися в лісопарковому затишку, розвинуту мережу кафе, ресторанів, магазинів, та найголовніше – комплексне лікування цілющою водою з трьох джерел, мінерально-хвойними і йодобромними ваннами та грязями.

Номер слайду 11

Чудодійними властивостями наділяється вода моршинського джерела «Божої Матері», подібна до посвяченої йорданської води. В Моршині лікують захворювання органів травлення, сечовивідних шляхів, обміну речовин, гінекологічні хвороби, нервові розлади.

Номер слайду 12

Поляна (Свалява)Бальнеологічний курорт Поляна розташований в чарівній місцевості, де зливаються річки Мала та Велика Пиня. Старовинне селище втопає в смарагдовій долині між Полонинським та Вигорлат-Гутинським хребтами. В II пол. XIX ст. за часів панування Шенборнів в Поляні почали з’являтися прототипи спа – приміщення для приймання мінеральних ванн та цехи з розливання мінеральної води. На початку XX ст. курорт вже був добре відомий далеко за межами Закарпаття.

Номер слайду 13

Основою лікування на курорті служать славетні лікувально-столові води «Поляна квасова» та «Поляна купель». Води Поляни характеризуються високою концентрацію мінералів і вуглекислоти та специфічним смаком. На території курорту працюють два санаторії – 130-річна «Поляна» та «Сонячне Закарпаття». Можна обрати житло на будь-який смак і поза межами санаторіїв. Відпочинок в Поляні можна доповнити гірським теренкуром, милуванням панорами полонин Боржава та Руна, оглядом історичних пам’яток селища, а взимку – гірськолижними розвагами (в селі облаштовано 4 траси)Основна спеціалізація санаторіїв Поляни – лікування органів травлення. Тут без застосування медикаментів лікують виразкові хвороби, гастрити,ерозії поза фазою загострення.

Номер слайду 14

Солотвино. Головні природні ліки курорту Солотвино – звичайна кам’яна сіль, залишена місцевості у спадок доісторичним Карпатським морем. Тут, у передгір’ї Карпат, на берегах Тиси сіль видобували ще з античних часів, довгий час існував «соляний шлях Солотвино» до Західної Європи, будувалися соляні шахти, але сьогодні основна місія солотвинських соляних родовищ – курортна.

Номер слайду 15

Солотвинські соляні озера лікують за допомогою ропи та грязі, багатих на корисні мікроелементи. Доведено, що вода Cолотвинських озер аналогічна за складом та лікувальними властивостями водам Мертвого моря. Найбільше з Cолотвинських озер – Кунігунда утворилося на місці затопленої шахти, збудованої ще за австрійських часів. В озері можна купатися навіть тим, хто не вміє плавати – солона вода виштовхує пловців на поверхню, вкриваючи тіло кристалами солі. Лікування дарами Солотвинських озер ефективно при захворюваннях серцево-судинної, нервової систем, опорно-рухового апарату та шкіри.

Номер слайду 16

Кваси. Затишок мальовничих Квасів захищений найвищими Карпатськими вершинами – Петрос та Говерла, неподалік знаходяться такі потужні атракції, як гірськолижний курорт Драгобрат та розкішний водоспад Труфанець.

Номер слайду 17

Кваси неймовірно багаті на мінеральні джерела – тут їх більше 80. Місцева «квасна» вода, що належить до типу «Єсентуки», почала використовуватися для лікування з середини XIX ст., коли в селищі відкрилася перша водолікарня. За хімічним складом води Квасів розрізняються на калієво-кальційні, кремнієво-залізні, гідрокарбонатно-натрієві та сірководневі. Для лікування низки хворіб застосовуються мінеральні ванни. В Квасах функціонує санаторій «Гірська Тиса», зупинитися можна і в гостинних приватних садибах. Курорт спеціалізується на лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та нервової системи.

Номер слайду 18

Шаян. Бальнеологічний курорт Шаян З трьох боків селище оточене горами, названими в народі Шаян, Шаяниха та Шаянчик, що виникли за легендою в сиву давнину на місці загибелі від ворогів родини Шаянів. З тієї пори потекла з гір цілюща мінеральна вода, на базі якої на початку XIX ст. була заснована одна з найстаріших купалень Мараморощини – «Замкова купіль».

Номер слайду 19

За Австро-Угорщини Шаянська вода набула загальноєвропейської слави та навіть подавалася до цісарського столу. Згодом прийшла радянська санаторно-курортна доба, яка залишила селищу у спадок санаторій «Шаян». Можна зупинитись для відпочинку і в сучасному комплексі на березі озера «Силоамська купальня», міні-готелях чи приватних садибах.

Номер слайду 20

Незмінною основою лікування на курорті лишається цілюща вуглекисла гідрокарбонатно-натрієво-кремнієва вода «Шаянська». Два різновиди місцевих вод «Шаянська-242» та «Шаянська-4» характеризуються підвищеним вмістом кальцію, магнію та заліза. За лікувальними властивостями Шаянські води наближені до відомих типів вод «Боржомі» та «Віші-Селестон». Шаянські води призначаються для лікування хронічних гастритів та виразкової хвороби шлунку, захворювань жовчного міхура, сечовивідних шляхів, цукрового діабету тощо.

Номер слайду 21

Синяк. Курорт Синяк розташований неподалік Мукачева, в долині річки Синявка, в передгір’ї Вулканічного хребта Карпат,серед вкритих споконвічними лісами гір. Тут чисте гірське повітря напоєне ароматами хвої та багатого різнотрав’я, а чарівна вода Синяцького джерела із неймовірним синім відтінком лікує від важких недугів.

Номер слайду 22

Історія цілющої води почалася з цікавого спостереження місцевих жителів, чия худоба після прийняття природних ванн практично не хворіла. До водиці потягнулися й люди, а з часом до розбудови курорту долучилися ті ж таки заповзятливі Шенборни, побудувавши елегантну споруду лікувального корпусу, купальню та душове відділення. Сьогодні відпочивальників курорту приймає санаторій «Синяк» на 338 місць, бази відпочинку та приватний сектор. Взимку на курорті доступні гірськолижні розваги. Прийом ванн з Синяцькою мінеральною водою з домішками сірководню призначається при захворюваннях опорно-рухового апарату, кістково-м’язової та нервової систем, шкіри тощо.

Номер слайду 23

Міжгір’я. Міжгірщина – чарівний куточок Закарпаття з первозданною природою, солодким повітрям та багатою скарбницею мінеральних джерел. На території району нараховується близько 50 джерел з чудодійною водою. Найвідоміші мінеральні джерела місцевості – Соймівське, Келечинське, Вучківське, Колочавське та Верхньобистрянське.

Номер слайду 24

Курорт Сойми відомий з XVIII ст., в кінці XIX ст. на курорті було відкрито водолікарню, в 1950-х – збудовано санаторій «Верховина». Хлоридно-гідрокарбонатні води Сойминського родовища, насичені кальцієм, залізом, цинком, марганцем, призначаються для профілактики та лікування захворювань органів травлення, при цукровому діабеті, недостатньому рівню кальцію в організмі тощо. Місцеві води мають сприятливий вплив на розвиток дитячого організму;

Номер слайду 25

Маленьке село Келечин славиться трьома мінеральними джерелами. Найпопулярніше з них знаходиться на узбіччі траси Воловець-Міжгір’я. Водиця старого джерела стрімко вибігає з власного будиночку, підфарбовуючи свій шлях помаранчевим кольором, що пояснюється високим вмістом заліза.

Номер слайду 26

Вучківське родовище відоме джерелом мінеральної води, багатої на залізо, та унікальним солоним гейзером, вода якого для пиття не придатна, але могла б використовуватися для ванн;

Номер слайду 27

Селище Колочава славиться не лише музеями та визначними історичними пам’ятками, але й найбільшим на Закарпатті покладом мінеральних вод, аналог яких зустрічається лише на Камчатці. Маломінералізована хлоридно-гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва вода насичує організм необхідними мікроелементами, виводить токсини, стимулює кислотоутворюючу функцію шлунку.

Номер слайду 28

Верхньобистрянське родовище мінеральних вод має 3 джерела. Особливими лікувальними властивостями характеризується джерело №3 на ділянці «Квас». Його вода – вуглекисла хлоридно-гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва з вмістом заліза та марганцю ефективна при лікуванні захворювань органів травлення.

Номер слайду 29

Ужок. Село Ужок Великоберезнянського району Закарпаття в XVIII-XIX ст. було відомим бальнеологічним курортом завдяки багатому родовищу мінеральних вод. На облаштованій території курорту розміщувалося 30 будинків для відпочиваючих, але під час I Світової війни здравницю було зруйновано. А колишня прикраса курорту – статуя Геркулеса, що перемагає змія – символ потужної оздоровчої сили місцевих джерел, знайшла наразі притулок на подвір’ї Ужгородського замку.

Номер слайду 30

ДякуюЄМО за увагу!

pptx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
882
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку