Розробка уроку у форму презентації надає можливість охарактеризувати становище УРСР після Другої світової війни, визначити основні територіальні зміни, дізнатися про роль і місце УРСР у процесі створення і діяльності Організації Об'єднаних Націй.
З маніфесту першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України про возз’єднання з УРСР «…Закарпатсько-український народ, вирваний з німецько-мадярського полону, вирішив раз і назавжди здійснити свою віковічну мрію і возз’єднатися з Радянською Україною. З цими думками він йшов на вибори сільських, районних і міських народних комітетів з наказом їм — добитися возз’єднання Закарпатської України з Радянською Україною. Спираючись на непохитну волю всього народу, висловлену в петиціях і постановах робітників, селян, інтелігенції і духівництва всіх міст і сіл Закарпатської України, перший з’їзд Народних Комітетів усієї Закарпатської України постановляє: 1. Возз’єднати Закарпатську Україну зі своєю великою матір’ю Радянською Україною і вийти зі складу Чехо-Словаччини. 2. Просити Верховну Раду Української Радянської Соціалістичної Республіки і Верховну Раду Союзу Радянських Соціалістичних Республік включити Закарпатську Україну до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки. 3. Обрати Народну Раду Закарпатської України як єдину центральну владу, діючу по волі народу на території Закарпатської України. 4. Уповноважити і зобов’язати Народну Раду Закарпатської України здійснити рішення з’їзду про возз’єднання Закарпатської України з Радянською Україною.» Як ви оцінюєте рішення першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України для України і долі краю?
Договір між СРСР і Чехословаччиною Суть: - злиття Закарпатської і Радянської України; - 33 тис. чоловік виїхало до ЧССР, 12 тис. чоловік – в Україну. Червень 1945 р. На території Закарпатської України указом Президії Верховної Ради СРСР проголошувалося утворення Закарпатської області з центром в Ужгороді (1946 р.)
Мета відновлення зовнішньополітичної діяльності України Активізація боротьби СРСР за голоси та вплив в ООН Посилення впливу СРСР на світову політику Формування у світової спільноти уявлення про реальне існування української держави Використання УРСР як засобу здійснення радянської зовнішньої політики Нейтралізація національно – визвольного руху за відродження самостійності України Розкол української діаспори у західних країнах Мобілізація на відбудову господарства