Презентація на тему "АДСОРБЦІЯ"

Про матеріал
Тема уроку: Явище адсорбції". Ознайомлення учнів з поняттям «адсорбція» на прикладі активованого вугілля, показати його застосування;
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Явище адсорбції.

Номер слайду 2

Адсорбція  Адсорбція — явище поглинання газоподібних або розчинених речовин, поглинання молекул, йонів поверхневим шаром твердої речовини. Процес, зворотний адсорбції, називається десорбцією. Термін адсорбция  походить від латинських слів ad — на, біля і sorbere — поглинати. Адсорбенти — високодисперсні природні або штучні матеріали з великою площею поверхні, на якій відбувається адсорбція речовин з газів або рідин, що стикаються з нею. Наприклад поглинає отруйний газ . Адсорбат –речовина що поглинається поверхнею іншої речовини(тіла ).Наприклад отруйний газ хлор.

Номер слайду 3

Адсорбція в давнину В Стародавньому Єгипті, Індії, Греції деревне вугілля та глину як сорбенти використовували для очищення води, пива, вина та під час лікування отруєнь, дизентерії, гепатиту . Очищення води в давнину. У велике глиняне горнятко з дірками в споді насипали шар крупного гравію, потім - шари піску, деревного вугілля, знов піску й гравію. У горнятко наливали воду, яка поступово проходила крізь шари фільтрувальних матеріалів і стікала в посудину

Номер слайду 4

У 1875 р Товій Ловіц відкрив явище адсорбції.Використовував деревне вулілля для очищення води,лікарських препаратів,спирту.

Номер слайду 5

Адсорбцію бойових отруйних речовин з повітря використав вчений М. Д. Зелінський, створивши під час Першої світової війни вугільний протигаз.

Номер слайду 6

Адсорбційні явища, поширені в живій і неживій природі.    Водні й газові розчини органічних і неорганічних речовин проходять крізь товщі гірських порід і ґрунти - величезні природні адсорбційні колони. Легенева тканина адсорбує кисень, який транспортується в організмі за участю гемоглобіну крові. Обмін речовин і енергії також відбувається внаслідок здатності поверхні біологічних мембран адсорбувати (поглинати) і десорбувати (вивільняти) речовини. Відчуття запаху та смаку теж пов’язані з адсорбцією.

Номер слайду 7

Адсорбція. поглинені частинки залишаються незмінними (це — фізична адсорбція), У разі фізичної адсорбції молекули речовин можна видалити з адсорбента, наприклад, нагріваючи його.

Номер слайду 8

Адсорбція \

Номер слайду 9

Адсорбція Деревне вугілля можно добути нагріванням деревини без доступу повітря. Завдяки пористій поверхні (площа поверхні вугілля масою 1 г становить 400-800 м2) воно добре поглинає гази та розчинені речовини. Задля збільшення поглинальної здатності деревне вугілля обробляють гарячою водяною парою. Таке вугілля називають активованим.

Номер слайду 10

Склад адсорбента Активоване вугілля (склад С,крохмаль С6Н10 О5,тальк ) Біле вугілля (склад кремній діоксид SiO2,крохмаль С6Н10 О5,целюлоза С6Н10 О5 Атоксіл гель (склад Кремній діоксид SiO2

Номер слайду 11

Лабораторний дослід №2   Тема: Дослідження адсорбційної здатності активованого вугілля та аналогічних лікарських препаратів. Дослід 1. Дослідження адсорбційної здатності з йодним розчином та брильянтовим зеленим. 1. У дві пробірки  налийте по 100мл води і добавте по декілька крапель йодної настоянки.  У першу колбу додайте 1гр білого вугілля (біла глина), у другу – таку ж кількість активованого чорного вугілля. Дайте постояти 2-4 хвилини. Що ви спостерігаєте? Чи змінюється інтенсивність забарвлення розчинів? Якщо так, то наскільки швидко? Що зумовлює появу синього кольору у 2 колбі? Яким способом можна прискорити протікання реакції та повністю знебарвити розчин? Дослід 2. Дослідження адсорбційної здатності аналогічних лікарських препаратів. 1 У дві колби налийте по 100мл води і добавте по декілька крапель йодної  настоянки . У першу колбу додайте 10гр атоксілу або смекти , у другу – таку ж кількість активованого чорного вугілля.. 2. Що ви спостерігаєте? Чи змінюється інтенсивність забарвлення розчинів? Якщо так, то наскільки швидко? Опишіть свої спостереження.

Номер слайду 12

 Висновок: Поясніть суть явища адсорбції? Порівняйте адсорбційну здатність досліджуваних речовин . У холодильнику виник неприємний запах .Дорослі порадили дітям не витрачати  гроші на поглинач запахів ,а помістити  до холодильної камери кілька посудин з активованим вугіллям.___

Номер слайду 13

Адсорбція Отже: Адсорбція - явище поглинання речовини з газуватого середовища чи розчину поверхневим шаром рідини або твердого тіла. Активоване вугілля та силікагель - сорбенти. Адсорбційні явища поширені в живій і неживій природі. На адсорбції активованим вугіллям отруйних речовин з повітря ґрунтується дія протигазу. Адсорбція - основа численних промислових операцій і наукових досліджень.

ppt
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
219
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку