Презентація на тему :"Благородні метали, їх властивості та використання"

Про матеріал
Презентація на тему: "Благородні метали, їх властивості та використання", для дітей з особливими освітніми потребами, 7 клас, "Фізика", автори підручника: В.І.Бондар, І.В.Заяць. В даній презентації учні мають можливість ознайомитись з загальними властивостями благородних металів, а також їх застосуванням.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Благородні метали, їх властивості та використання Підготувала О. О. Діхтяр. КЗ КОР «Таращанський НРЦ»

Номер слайду 2

Золото. Золото-важкий метал жовтого кольору з характерним блиском. Це дуже ковкий і тягучий метал. З нього можна робити фольгу завтовшки 0,003 мм. Золото плавиться при температурі 1069 *С. Його густина становить 19,3 г/см кубічний. Золото добре проводить теплоту й електричний струм, не піддається корозії, стійке до інших елементів та розчинів.

Номер слайду 3

Золото добувають шляхом промивання золотоносного піску та під час переробки поліметалевих руд. У природі інколи трапляються золоті самородки.

Номер слайду 4

Золото відоме людям з давніх-давен. Використовували золото переважно для виготовлення прикрас, пізніше грошей. У наш час золото використовується головним чином як валютний матеріал і в меншій кількості-у вигляді сплавів у ювелірній справі та зубопротезуванні.

Номер слайду 5

Платина. Платина-важкий метал сірувато-білого кольору, блискучий. Дуже пластичний, тугоплавкий. Температура плавлення + 1772* С. Густина платини 21,5 г/сантиметр кубічний. У звичайних умовах платина стійка, не піддається корозії. Виплавляють цей благородний метал із платинових руд. Буває платина і в саморобному вигляді.

Номер слайду 6

У Європі платина відома їз середини 18 століття. ЇЇ широко використовують у хімічній промисловості, для виготовлення лабораторного посуду, контактів для електротехнічних пристроїв, нагрівальних приладів. З платини виготовляють різноманітні еталони. Застосовують цей метал також у медицині, ювелірній справі та виготовлення металевих грошей.

Номер слайду 7

Срібло. Срібло-білий метал з характерним блиском, ковкий, пластичний. Срібло плавиться при температурі + 961 * С. Густина срібла 10,5 г/ сантиметр кубічний. Срібло має найбільшу серед металів електро та теплопровідність. Воно утворює сплави з багатьма металами. Отримують срібло в основному як побічний продукт під час переробки свинцевих , цинкових і мідних руд. Цей благородний метал не піддається корозії.

Номер слайду 8

Срібло, як і всі благородні метали , відоме людству з давніх часів. Воно використовувалося переважно для виготовлення прикрас, елементів одягу знатних людей, посуду. У наш час срібло застосовують для виготовлення монет, побутових речей, прикрас, хімічного посуду, медичних інструментів, контактів електроприладів. Сполуки срібла застосовують у фотосправі, при виготовленні дзеркал, медичних препаратів. Срібло знезаражує воду.

Номер слайду 9

Підсумок уроку1. Розкажіть про благородні метали.2. Які вироби з благородних металів ви знаєте?3. Що виготовляють з благородних металів у промисловості?4. Розгляньте перстень, знайдіть пробу і поясніть, що це означає.

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Презентації
Інкл
Додано
2 липня
Переглядів
75
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку