Презентація на тему "Сплави", для дітей з особливими освітніми потребами

Про матеріал
Презентація на тему "Сплави", для дітей з особливими освітніми потребами. 7 клас. Підручник "Фізика", автори: В.І. Бондар, І.В. Заяць. В даній презентації учні продовжують знайомство з загальними властивостями металів, а також їх застосуванням на практиці. Також використано фотоілюстрації з мережі Інтернет.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Сплави. Підготувала вчитель-дефектолог О. О. Діхтяр КЗ КОР «Таращанський НРЦ»

Номер слайду 2

Сплави. Ви вже знаєте, що різні метали мають різні властивості: одні з них- м’які, інші- тверді, одні пластичні, інші крихкі. До спільних властивостей належать розчинність одного металу в іншому. Такі розчини металів називають сплавами.

Номер слайду 3

Для кожного металевого виробу, кожної деталі добирають або створюють «на замовлення» такий матеріал, який найкраще відповідає призначенню виробу або деталі. Серед чистих металів такого металу , в якому поєднувалися б усі потрібні властивості , в природі не існує. Тому використовують сплави.

Номер слайду 4

Так в електролампах, крім вольфраму і цинку ( з нього виготовляють цоколь), застосовують два сплави. Один із них легкоплавкий сплав свинцю і олова. З нього зроблений центральний контакт лампи і спай бокового контакту патрона з дротинкою, що підводить струм до волоска. Сама ж дротинка – з платиніту (сплаву заліза з нікелем), що розширюється від нагрівання так само, як і скло, завдяки чому її можна впаювати в скло, і воно при нагріванні не тріскається.

Номер слайду 5

Латунь. Латунь – сплав на основі міді, що містить від 10 до 50% цинку. Латунь широко використовується в моторобудуванні.

Номер слайду 6

Бронза. Бронза – сплав на основі міді з добавкою до 20% олова. Бронза добре відливається. ЇЇ застосовують для виготовлення підшипників, поршневих кілець, клапанів у машинобудуванні, різноманітних арматур, деталей сантехніки. Бронзу використовують і для художнього лиття.

Номер слайду 7

Дюралюміній. Дюралюміній – сплав на основі алюмінію, містить 3-5 % міді, 1% магнію і стільки ж нікелю і марганцю. Сплав має добрі механічні властивості (легкий, міцний) і широко застосовується в літакобудуванні, машинобудуванні, в промисловому будівництві.

Номер слайду 8

Силумін Силумін – сплав алюмінію з кремнієм. Має добрі ливарні властивості, широко застосовується для різноманітних виливків, наприклад, корпусів і кришок двигунів. Порівняно з алюмінієм. Силумін має кращі механічні властивості й більшу міцність.

Номер слайду 9

Паяльне олово. Паяльне олово (припій) – сплав , температура плавлення якого нижча ніж температура плавлення з'єднувальних деталей. До складу припоїв входять олово, цинк, мідь, свинець, срібло тощо. Є легкоплавкі припої з температурою плавлення від +145* С до +450 *С. Є й середньо – і тугоплавкі припої. У побуті використовується олов'яно – свинцевий припій.

Номер слайду 10

Підсумок уроку1. Що називається сплавом?2. Розкажіть про необхідність застосування сплавів. 3. Назвіть відомі вам сплави.4. Які властивості сплавів? Де вони використовуються?

Номер слайду 11

Практичне завдання В обладнанні навчальних майстерень знайдіть деталі. Виготовлені з різних сплавів. Обґрунтуйте, чому саме з цих сплавів виготовлені названі вами деталі.

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Презентації
Інкл
Додано
2 липня
Переглядів
103
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку