Презентація на тему: "Боротьба з мікологічними захворюваннями. "
Мета: Ознайомити учнів з мікологічними захворюваннями людини та їхньою профілактикою.
11 клас профільний К.Задорожний
Згадаємо. Гриби царство еукаріотичних безхлорофільних гетеротрофних організмів, які живляться переважно осмотрофно, і більшість з яких здатні розмножуватись за допомогою спор.
Номер слайду 3
Особливості паразитичних грибів1. Збудниками небезпечних хвороб людини можуть бути гриби-паразити. 2. Більшість грибів — аеробні організми.3. Деякі здобувають енергію внаслідок бродіння – дріжджі.
Номер слайду 4
4. Тіло гриба (міцелій) може складатися як з однієї, сильно розгалуженої клітини, такі з багатьох.5. Розмножуються гриби статевим, нестатевим або вегетативним способами.
Номер слайду 5
Паразитичні гриби можуть оселятися в будь-яких ділянках тіла людини:1. На поверхні шкіри. 2. У ротовій порожнині.3. У шлунково - кишковому тракті. 4. У статевих органах.
Номер слайду 6
Мікози - захворювання людини, збудниками яких є паразитичні гриби
Номер слайду 7
За місцем ураження розрізняють: 1. Дерматомікози (уражають шкіру) 2. Мікози внутрішніх органів (уражають органи всередині тіла).
Номер слайду 8
Гриби, які є причиною захворювань людини1. Парша -паразитують на поверхні тіла людини, уражаючи її шкіру та її похідні (волосся, нігті). Гриб трихофітон Шонляйна.
Номер слайду 9
2. Стригучий лишай - гриби з роду Трихофітон уражають волосся, нігті і шкіру. Це захворювання здатне уражати всі ділянки тіла.
Номер слайду 10
3. Мікроспорія - контактів із тваринами діти можуть заражатися грибом мікроспорум собачий.
Номер слайду 11
4. Молочниця ротової порожнини - є паразитичний гриб Candida albicans, який є збудником молочниці ротової порожнини в дітей (пліснявки) і піхви в жінок.
Номер слайду 12
5. Мікотоксикози-це отруєння, які виникають під впливом мікотоксинів - отруйних сполук, що виробляються грибами. Часто такі отруєння можуть виникати як результат споживання продуктів, уражених пліснявою.
Номер слайду 13
6. Ріжки пурпурові- є суттєвою загрозою для людини. Цей гриб уражає злакові культури. Його склероції містять велику кількість алкалоїдів (ерготамін, ергостерин), які потрапляють у борошно під час помолу. Наслідки отруєння - ураження нервової системи, галюцинації, судоми, гангрена кінцівок.
Номер слайду 14
Способи боротьби з паразитичними грибами1. Гарний стан імунної системи.2. Здоровий спосіб життя.3. Лікують грибкові інфекції спеціальнимиантигрибковими препаратами та антибіотиками.4. В процесі лікування доводиться застосовувати ті препарати, які діють у внутрішньому середовищі організму.
Номер слайду 15
Запитання та завдання 1. Складіть перелік заходів, які дозволять суттєво знизити ризик захворювання мікологічними інфекціями. 2. У яких умовах грибкові інфекції можуть стати дуже небезпечними для людини?
Номер слайду 16
Домашнє завдання§ 65 Боротьба з мікологічними захворюваннями.11 клас профільний. К. Задорожний