Презентація на тему "Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів. Електроліз і його закони. Розв’язування задач."

Про матеріал
Презентація на тему "Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів. Електроліз і його закони. Розв’язування задач." призначена для пояснення електричного струму в розчинах і розплавах електролітів; явища електролізу та його законів; наведені приклади розв'язування задач.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів. Електроліз і його закони. Розв’язування задач. Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович

Номер слайду 2

Електроліти — тверді або рідкі речовини, які мають йонну провідність. Виходячи з дослідів, практично усі розчини солей, кислот і лугів є провідниками електричного струму. Отже,

Номер слайду 3

Що відбудеться, якщо в розчині створити електричний струм?Якщо в розчин або розплав поміститиелектроди, приєднані до різнойменних полюсів джерела струму, то, як і вільні електрони в металах, йони дрейфуватимуть у певному напрямку: позитивні йони (катіони) — до негативного електрода (катода); негативні йони (аніони) — до позитивного електрода (анода). Електричний струм у розчинах і розплавах електролітів являє собою напрямлений рух вільних йонів. Посилання на демонстрацію https://www.vascak.cz/data/android/physicsatschool/template.php?s=elkap_disociace&l=ua

Номер слайду 4

Що таке електроліз. Під час проходження електричного струму через електроліт відбувається перенесення хімічних складових електроліту й ті виділяються на електродах — осідають у вигляді твердого шару або виділяються в газоподібному стані. Так, якщо через водний розчин купрум(II) хлориду пропускати струм, то поверхню катода вкриє тонкий шар міді, а біля анода виділиться хлор. Це відбувається тому, що під дією електричного поля вільні позитивні йони Купруму (Cu2+) прямують до катода, а вільні негативні йони Хлору (Cl–) —до анода. Процес виділення речовин на електродах, пов’язаний з окисно-відновними реакціями, які відбуваються на електродах під час проходження струму, називають електролізом.

Номер слайду 5

Закони м. Фарадея для електролізу. Перший закон електролізу

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Скільки двовалентної міді виділиться під час електролізу протягом 3 год, якщо сила струму становить 10 А?Дано: СІ:k = 0,33 мг/Кл = 0,33∙10−6 кг/Клm = k. Itt = 3 год = 10,8 ∙103с𝑚=0,33∙10−6∙10∙10,8∙103= I = 10 А =35,64 ∙10−3 (кг)m - ? 

Номер слайду 9

Номер слайду 10

1. Через розчин нітрату срібла протягом 2 год пропускали електричний струм. Визначте масу срібла, яке виділилося на катоді, якщо напруга на електродах була 2 В, а опір розчину — 0,4 Ом.

Номер слайду 11

2. Якою була сила струму під час електролізу розчину мідного купоросу, якщо за 50 хвилин на катоді виділилося 1,98 г міді?

Номер слайду 12

3. Яка маса міді виділиться на електроді під час електролізу мідного купоросу за 10 хвилин сили струму 2 А?

Номер слайду 13

4. Скільки часу тривало нікелювання, якщо у процесі електролізу на виробі осів шар нікелю масою 3,6 г за сили струму 2 А?

Номер слайду 14

Домашнє завдання Повторити §§ 37, 38; приклади розв’язування задач (стор. 202 і 206); письмово виконати вправи 37(4), заповнити таблицю.

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Презентації
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
§ 37. Електричний струм в електролітах
Додано
3 листопада
Переглядів
117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку