Презентація на тему: "Крим у 1917 – на п.1918 рр."

Про матеріал
У презентації розкриваються передумови утворення Кримської Народної Республіки та стисло дається інформація про лідерів кримськотатарського національного руху.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Крим у 1917 – на п.1918 рр.

Номер слайду 2

План уроку: Події 1917 року в Криму. Курултай і Кримська Народна Республіка. Кримськотатарський національний рух.

Номер слайду 3

1. Події 1917 року в Криму

Номер слайду 4

Кримські татари

Номер слайду 5

25 березня 1917 р. був утворений Тимчасовий кримсько – мусульманський виконавчий комітет (Мусвиконком), на чолі з муфтієм Номаном Челебіджіханом. У липні 1917 р. утворюється Національна партія, яка висловлює ідею відновлення незалежної кримськотатарської держави.26 листопада 1917 р. у Бахчисараї в залі Ханського палацу розпочали роботу Установчі збори кримськотатарського народу — Курултай.

Номер слайду 6

Перший Курултай кримськотатарського народу. Листопад 1917 року

Номер слайду 7

2. Курултай і Кримська Народна Республіка29 листопада 1917 р. Курултай проголосив Кримську Народну Республіку, прийняв конституцію та оголосив себе Кримським національним парламентом. Був сформований національний уряд — Директорія — на чолі із Н. Челебіджіханом, який визнала УЦР. Муфтій Номан Челебіджіхан, автор кримськотатарського національного гімну «Я присягаюся»

Номер слайду 8

Символіка Кримської Народної республіки

Номер слайду 9

На виборах до Всеросійських Установчих зборів більшість населення Криму проголосувала проти більшовиків. Усвідомивши це, вони перейшли до збройного розгону всіх органів влади, де не мали більшості. Початково утвердилися у Севастополі, згодом у Феодосії, Керчі, Ялті, Сімферополі, Євпаторії, а у січні 1918 р. цілком захопили Крим. Курултай кримських татар і національний уряд були усунуті від влади, їхні збройні загони відтіснені у гори. Контроль над півостровом перейшов до Центрального виконавчого комітету Таврійської губернії, в якому домінували більшовики. Багато діячів кримськотатарського національного руху, зокрема Н. Челебіджіхан, стали жертвами більшовицького терору. Однак утворення Кримської Народної Республіки мало непересічне значення, позаяк вона стала одним із перших у світі проектів демократичної республіки серед мусульман.

Номер слайду 10

Солдати Кримського кінного полку. Українізація армії і флоту в Криму

Номер слайду 11

Збройне захоплення влади більшовиками у Криму

Номер слайду 12

3. Кримськотатарський національний рух. Мовою джерела. Із промови Н. Челебіджіхана: «На Кримському півострові ростуть різнокольорові троянди, лілії, тюльпани. І кожен з цих витончених квітів має свою особливу красу, свій особливий ніжний аромат. Ці троянди, ці квіти — народи, що живуть у Криму: татари, росіяни, вірмени, євреї, німці та інші. Мета Курултаю — зібравши їх разом, скласти з них гарний та витончений букет, заснувати на прекрасному острові Крим справжню цивілізовану Швейцарію. Курултай думає не тільки про кримських татар, але про всі народи, які протягом століть по-братськи живуть разом з ними. Курултай запрошує їх працювати разом, і йтиме з ними рука об руку. Кримські татари гратимуть у цій справі не роль керівника, а роль зачинателя, ініціатора....»Поміркуйте. Як пов’язане із документом поняття «толерантність»?

Номер слайду 13

Ісмаїл Гаспринський був одним із найвідоміших кримськотатарських просвітників кінця XIX – початку ХХ ст. Вплив його ідей позначився при підготовці і проведенні реформи національної школи, розробці проблем рідної школи, створенні перших національних підручників. У Бахчисараї організовує і редагує видання двомовної (кримськотатарською та російською) газети "Терджиман-Перекладач". Вона була першою і  протягом багатьох років залишалася єдиною тюркомовною газетою в межах Російської імперії. Ісмаїл Гаспринський 1851 - 1914

Номер слайду 14

Редакторка першого у світі мусульманського жіночого журналу «Жіночий світ». Шефіка також очолила «Виконавчий комітет мусульманок Криму», який започаткував жіночий мусульманський рух. Після Лютневої революції у Бахчисараї активістки обрали її головою міського жіночого комітету. У вересні 1917 р. вона була учасницею з’їзду поневолених народів Росії у Києві. Згодом Шефіка і ще троє татарок стали делегатками І Курултаю кримськотатарського народу в Бахчисараї . Шефіка вважала, що причинами дискримінації жінок є: відсутність права на батьківщину, неточне тлумачення ісламу і недостатня освіченість. Тому ініціювала відкриття Сімферопольського жіночого педагогічного училища, яке й очолила. Завдяки цій жінці татарки домоглися політичної і соціальної рівноправності з чоловіками. Шефіка Гаспринська 1881 - 1975

Номер слайду 15

Пригадайте!25 березня 191729 листопада 1917 Мусвиконком. Курултай. Кримська Народна Республіка. Директорія. Номан Челебіджіхан. Шефіка Гаспринська

Номер слайду 16

Домашнє завдання. Опрацювати навчальну презентацію. Зробити короткий конспект теми. Знати основні дати та вміти пояснювати основні поняття теми.

pptx
Додано
6 листопада
Переглядів
191
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку