Презентація на тему: Місяць

Про матеріал
Дана презентація створена для уроків астрономії в 11 класі. Використовувати під час вивчення теми "Земля і місяць"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Рокитнянський ДПТНЗ професійний ліцей. Презентація. Місяць Саєнко Л. М.

Номер слайду 2

Фази. Місяць є природним супутником Землі, на якому атмосфера відсутня. Фази Місяця, тобто зміна його зовнішнього вигляду, настають внаслідок того, що Місяць світиться відбитими сонячними променями. Обертаючись навколо нашої планети, він займає різні положення відносно Землі й Сонця, тому ми бачимо різні частини його денної півкулі.

Номер слайду 3

ФАЗИ МІСЯЦЯПерша чверть настає через тиждень, коли до Землі повернені половина денного та половина нічного боку Місяця. Повня настає у той момент, коли Місяць знаходиться з протилежного боку від Сонця.

Номер слайду 4

Причини зовнішнього вигляду Місяця. Фази Місяця, тобто зміна його зовнішнього вигляду, настають внаслідок того, що Місяць світиться відбитими сонячними променями. Обертаючись навколо нашої планети, він займає різні положення відносно Землі і Сонця , тому ми бачимо різні частини його денної півкулі.

Номер слайду 5

Моря на Місяці Моря на Місяці утворилися після виверження вулканів, які діяли мільярди років тому. Моря мають темніший колір, бо за хімічним складом там більше заліза, а на світліших ділянках більше алюмінію. У морях немає ні краплі вологи, бо у вакуумі вода миттєво закипає і випаровується або замерзає. Вода у твердому стані могла зберегтися під поверхнею на глибині кількох десятків метрів, де протягом доби температура не змінюється і дорівнює -30 градусів.

Номер слайду 6

Погода на Місяці Протягом мільярдів років погода однакова: 2 тижні світить Сонце і поверхня нагрівається до + 130 а потім два тижні поверхня охолоджується до – 170.

Номер слайду 7

Атмосфера Місяця. За високої температури + 130 градусів молекули газів покидають атмосферу тяжіння Місяця ,тому там немає густої атмосфери. Навіть вдень небо темне. Не буває вітрів і дощів. Немає зміни пір року. Через відсутність атмосфери на Місяці відсутні світанки, але видно біле Сонце і Землю. На його поверхні все, на що прямо не світить Сонце ,стає повністю чорним.

Номер слайду 8

Поверхня Місяця. Темні ділянки на Місяці назвали морями, а світлі ділянки- материками. У морях немає води. На материках є кратери-круглі гори діаметром до кількох сотень км і висотою декілька км. Кратери мають як метеоритне походження так і утворились від виверження вулканів.

Номер слайду 9

Вплив Місяця на Землю. На планеті Земля виникають припливи і відпливи через гравітаційну силу Місяця.

Номер слайду 10

ДОСЛІДЖЕННЯ МІСЯЦЯПерший штучний супутник ,який досягнув Місяця –радянська «Луна -2» у 1959 році. Перша посадка людини – «Аполлон-11» у 1969 році-американціНіл Армстрог і Базз Олдрін. По поверхні Місяця ходило лише 12 чоловік і всі вони американці(1969-1972 р.)Сучасні місії вивчають можливість колонізації та використання ресурсів Місяця.

Номер слайду 11

Ресурси Місяця. За грубими оцінками на Місяці є вода вартістю 206 млрд доларів, гелій вартістю 1,5 квадрильйон доларів і золото на мільярди доларів США. Космічний простір і тіла відкриті для дослідження і використання всіма державами на основі рівності згідно з міжнародним правом.

Номер слайду 12

Чому місяць видно вдень?Місяць видно вдень ,якщо кутовий розмір між Сонцем і Місяцем на небі значний . Ми бачимо освітлену сторону Місяця, відбите світло якої приглушується атмосферою Землі.

Номер слайду 13

Діаметр Місяця. Середній діаметр Місяця становить 3475 км. Він займає п’яте місце у списку найбільших супутників Сонячної системи — більше за нього лише Ганімед, Титан, Каллісто та Іо .

Номер слайду 14

Спостереження Місяця. Завдяки ефекту лібрації (повільне коливання супутника, що спостерігається з поверхні тіла, навколо якого він обертається) із Землі можна побачити лише 59% площі поверхні Місяця , яка дорівнює 58 мільйонів квадратних кілометрів. Це більше площі Африки, але менше площі Азії.

Номер слайду 15

Історія Місяця Місяць не має магнітного поля. Однак аналіз зразків місячного ґрунту показав, що в далекому минулому він мав власне магнітне поле, яке навіть перевершувало за силою Земне .

Номер слайду 16

Склад реголіту. Місяцехід індійської місії «Чандраян-3» вперше дослідив хімічний склад реголіту біля південного полюса Місяця безпосередньо на місці. Ровер виявив алюміній, залізо, кальцій хром і титан, а також сірку, яку ранішене вдавалося визначити за допомогою спостережень за Місяцем з орбіти .

pptx
Пов’язані теми
Астрономія, Презентації
Додано
19 березня
Переглядів
45
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку