Презентація на тему "Профілактика пожеж"

Про матеріал
Презентація на тему "Як діяти під час пожежі" створена по підручнику, тому учням буде зрозуміло і цікаво.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Профілактика пожеж . Умови горіння. Пожежна безпека оселі. Вчитель ЗБД Власюк К. П.

Номер слайду 2

Профілактика пожеж:• «трикутник вогню» • горючі речовини • важкогорючі речовини • негорючі речовини

Номер слайду 3

Чи знаєте ви, що таке «трикутник вогню»?Цей термін запропонував французький хімік Лавуазьє, щоб легше було запам’ятати три умови виникнення горіння. УМОВИ ГОРІННЯ

Номер слайду 4

• Подивіться відео про «трикутник вогню». Горіння виникає за наявності горючих матеріалів, джерела запалювання і кисню.

Номер слайду 5

джерело запалювання. Першою умовою виникнення горіння є наявність джерела запалювання. Усе, що породжує вогонь, іскри чи високу температуру, може призвести до загоряння. Наприклад, сірник, сигарета, несправний електроприлад тощо.

Номер слайду 6

Горючі речовини і матеріали. За ознакою горючості речовини та матеріали поділяють на горючі, важко горючі та не негорючі. Негорючі— ті, що не горять за будь-яких умов. До них належать вода, пісок, глина, каміння, цегла. Їх застосовують для гасіння пожеж.

Номер слайду 7

Важкогорючі — ті, що загоряються, тліють чи обвуглюються під дієювогню, про те без джерела запалювання їхнє горіння припиняється (як, наприклад, деякі пластмаси, гума). Сучасні оздоблювальні матеріали — лінолеум, пластикові стелі й панелі — під час пожежі небезпечні, тому що при високих температурах виділяють отруйні гази.

Номер слайду 8

Горючі — ті, що загоряються від джерела запалювання і продовжують горіти, коли це джерело зникає. Найнебезпечнішими серед них є легкозаймисті рідини та гази. Вони можуть спалахнути чи вибухнути від найменшої іскри, як, наприклад, бензин або природний газ. Ось чому на автозаправних станціях заборонено користуватися відкритим вогнем, зокрема курити. Легкозаймисті речовини мають спеціальне маркування і повинні зберігатися якнайдалі від дітей і джерел запалювання.

Номер слайду 9

КИСЕНЬ Третьою умовою горіння є наявність кисню — газу, що міститься в повітрі. Щоб визначити, яка кількість кисню міститься у повітрі, проведіть дослід. На тарілку поставте свічку. У тарілку налийте води, запаліть свічку і накрийте її мірною склянкою. Вогонь невдовзі згасне через нестачу кисню. А місце, яке він займав, заповнить вода. За  допомогою позначок на мірній склянці визначте об’єм, який займав кисень.

Номер слайду 10

пожежа на природіІнколи причиною виникнення пожеж на природі є блискавки. Та найчастіше пожежі виникають через порушення правил поводження із вогнем, коли люди розпалюють вогонь у лісі, парку, залишають незагашеним багаття, кидають недопалки. Дуже небезпечно спалювати стерню в полі, на узбіччях. Вогонь може вийти з-під контролю й охопити великі території. Тому робити це заборонено, і такі дії караються законом. Також заборонено спалювати опале листя через небезпеку виникнення пожеж і забруднення повітря.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Перейдіть за QR-кодом і подивіться відео про виготовлення паперу з опалого листя. Поясніть, чому це важливо.

Номер слайду 13

пожежна безпека у побутіНайпоширенішими причинами пожеж у побуті є: куріння (особливо у нетверезому стані), порушення правил використання електричних і газових приладів, необережне поводження з вогнем, блискавка. На малюнку зображено уявний будинок. Якби він існував насправді, то в ньому обов’язково виникла б пожежа, тому що всі його мешканці порушують правила пожежної безпеки.

Номер слайду 14

Домашнє завдання: Опрацювати §24 та виконати мозаїку завдань на сторінці 195

Номер слайду 15

Джерела:https://pidruchnyk. Com. Ua/1707-zdorovia-bezpeka-ta-dobrobut- voroncova-5-klas. Html

Номер слайду 16

Дякую за увагу!Ви молодці!!!

pptx
Додано
11 квітня
Переглядів
67
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку