Презентація на тему: "Репродукція прокаріотичних клітин." 10 клас профільний рівень К.Задорожний. В презентації розкрито : репродукція клітин, бінарний поділ, різновиди бінарного поділу, утворення спор та кон’югація.
Репродукція клітин (самовідтворення, розмноження) збільшення кількості клітин шляхом їхнього поділу.
Номер слайду 3
Бінарний поділ – поділ навпіл. Прокаріотичні клітини діляться навпіл з утворенням двох однакових за розміром дочірніх клітин. Прокаріотичні клітини розмножуються нестатевим шляхом. Розмноженню передує подвоєння кільцевої молекули ДНК, яка в прокаріотичній клітині існує у вигляді компактної структури - нуклеоїду,
Номер слайду 4
Бінарний поділ прокаріотичних клітин Розмноженню передує подвоєння кільцевої молекули ДНК.
Номер слайду 5
Різновиди бінарного поділу. Формування перегородки.2. Утворення перетяжки3. Брунькування.
Номер слайду 6
Розмноження прокаріотів відбувається з величезною швидкістю. За сприятливих умов їхні клітини діляться кожні 20–30 хвилин. За добу в бактерій змінюється стільки поколінь, скільки в людини за 5000 років. За наявності ідеальних умов, що виключають загибель клітин, з однієї бактерії за добу можуть утворитися «нащадки» масою 4720 т (якщо прийняти, що 1 млрд бактерій має масу 1 мг).
Номер слайду 7
Утворення спор. За несприятливих умов паличкоподібнібактерії здатні утворювати спори.1. Витримують дію високих або низьких температур,2. Дію отруйних речовин, 3. Зневоднення, 4. Зберігаючи життєздатність протягом багатьох років..
Номер слайду 8
Кон’югація - статевий процес у бактерій, що призводить до обміну генами між особинами. Кон’югацію визначають як статевий процес, що приводить до горизонтального перенесення генів і сприяє обміну корисними ознаками. Зокрема, кон’югація забезпечує швидке поширення між бактеріями генів стійкості до антибіотиків у складі плазмід.
Номер слайду 9
Для кон’югації бактерій необхідна спеціальна плазміда, яка називається F-фактором. Кон’югація відбувається за наявності двох типів клітин: донорів (F+), що володіють F-фактором, і реципієнтів (F–), що не мають його. F-фактор містить гени структур, за допомогою яких відбувається прикріплення клітини-донора до клітини-реципієнта. Потім між клітинами формується кон’югаційний місток, через який передається копія F-фактора, а також інші плазміди з цитоплазми донора. Після потрапляння F-фактора в реципієнтну клітинку вона стає F+.
Номер слайду 10
Домашнє завдання:§ 77 Репродукція прокаріотичних клітин1. Виписати основні поняття з теми. Тести на закріплення знань: Код доступу 143280 відкривши посилання join.naurok.ua