Про матеріал
Урок з природознавства у 5 класі.
(Урок проведено під час карантину на телебаченні)
Тема « Різноманітність живої природи. Рослини та тварини».
Мета: Познайомити учнів з різноманітністю живої природи; розкрити особливості функціонування рослинних та тваринних організмів; спонукати учнів до самостійних пошуків, щодо спільних рис та відмінностей у житті тварин та рослин; виховувати обережність під час перебування у природі; розвивати логічне мислення та вчити робити висновки.
Хід уроку ( 15 хвилин у прямому ефірі).
1. Привітання та знайомство з темою, задачами уроку. ( 1 слайд)
2. Повторення вивченого на попередньому відео уроці . ( 2 – 3 слайди)
3. Мотивація та актуалізація знань що до нової теми. ( 4 слайд)
4. ВИВЧЕННЯ нового:
5. Знайомство з царством рослин ( 350 тисяч видів):
• за кольором листків – зелені, бурі та інше ( слайд 5 - 6);
• за наявністю квіток - квітучі та не квітучі;
• за формою листків – листвяні та хвойні;
• за будовою тіла - одноклітинні та багатоклітинні;
• за різноманітністю стебла – кущі, дерева, трави;
• за тривалістю життя та здатністю до росту – однолітні, багатолітні, дворічні;
• за здатністю до руху;
• за наявністю зеленого пігментна;
6. Розповідь про фотосинтез ( слайд 7);
7. Знайомство з отруйними рослинами ( слайд 8) ;
8. Про спільні ознаки рослин ( слайд 9);
9. Хвилинка вправ для очей;
10. Знайомство з царством тварин ( близько 2 млн.видів):
• розглянути фото – такі різні (слайд 10);
• за температурою тіла – холоднокровні та теплокровні ( слайд 11);
• за здатністю до руху – органи руху;
• за здатністю сприймати навколишній світ – органи чуття ( слайд 12);
• за способами живлення – поглинають готові органічні речовини;
• за типом живлення – хижі, рослиноїдні, всеїдні( слайд13);
• пристосування для травлення та захисту( слайд 14);
11. Знайомство з отруйними тваринами ( слайд 15);
12. Узагальнення вивченого: відмінності між рослинами та тваринами( слайд 16);
13. Надання домашнього завдання( слайд 17);
14. Підбиття підсумків уроку( слайд 18).