ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: САМОРЕГУЛЯЦІЯ БІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ.

Про матеріал
В ПРЕЗЕНТАЦІЇ : САМОРЕГУЛЯЦІЯ БІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ РОЗКРИТО ПОНЯТТЯ САМОРЕГУЛЯЦІЇ НА РІЗНИХ РІВНЯХ БІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Саморегуляція біологічних систем

Номер слайду 2

Гомеостаз- сталість внутрішнього середовища. Будь-яка жива система починаючи від клітини й закінчуючи біогеоценозом постійно зазнає впливу ззовні різноманітних факторів. При цьому життєздатність будь-якої системи залежить від її вміння підтримувати свій склад на постійному рівні. наприклад для біоценозів, важливо зберегти певне піввідношення між організмами, що складають трофічні рівні, інакше порушиться баланс обміну речовин і енергії.

Номер слайду 3

Саморегуляція-це властивість систем зберігати внутрішню стабільність на певному, відносно сталому рівні.

Номер слайду 4

Саморегуляція на різних рівняхбіологічних систем1. Саморегуляції на молекулярному рівні є ферментативні реакції, у яких кінцевий продукт впливає на активність ферментів, що каталізують ці реакції.

Номер слайду 5

2. Саморегуляція на клітинному рівні - самозбирання клітинних мембран із молекул ліпідів, регуляція етапів клітинного циклу.

Номер слайду 6

3. На надклітинному рівні саморегуляціяздійснюється як організація клітин в упорядковані асоціації — тканини. Тканина шкіри пальця

Номер слайду 7

4. На органному рівні здатність до внутрішньоорганної саморегуляції функцій. Наприклад,серце здатне до автоматії — ритмічного скорочення без зовнішніх подразників під впливом імпульсів провідної системи серця.

Номер слайду 8

5. На організмовому рівні ефективно взаємодіють нервові, гуморальні й гормональні механізми саморегуляції. За допомогою яких у ссавців установлюються й підтримуються на певному рівні показники внутрішнього середовища - температура, кров’яний та осмотичний тиск, рівень цукру в крові.

Номер слайду 9

6. На видовому рівні відстежуються в популяціях- регуляція чисельності популяцій, співвідношення статей у них, темпи старіння й народжуваності особин.

Номер слайду 10

7. До надвидових систем належать біоценози й екосистеми. Це великі стійкі системи, деякі з них існують без видимих змін сотній тисячі років. Міжвидові взаємодії регулюють чисельність різних видів, що входять до складу угруповання.

Номер слайду 11

Принцип зворотного зв’язку. Механізм зворотного зв’язку полягає в тому, що система отримує певний відгук на результати свого функціонування, який визначає, що системі робити далі. Наприклад, у голодної тварини виділяються травні ферменти, що подразнюють шлунок і спонукають шукати здобич; у кров виділяється адреналін, який підвищує фізичну активність і допомагає полюванню. Після їжі виділяються речовини, що викликають почуття задоволення, і ця «нагорода» знижує по-шукову активність.

Номер слайду 12

Саморегульовані системи - це системи зі зворотним зв’язком, здатні реагувати на зовнішні й внутрішні зміни, зберігаючи стан динамічної рівноваги.

Номер слайду 13

Зворотний зв’язок може бути1. Позитивний зворотній зв’язок - результати процесу ще більше посилюють цей процес. За принципом позитивного зворотного зв’язку відбувається регуляція зсідання крові та дозрівання плодів.

Номер слайду 14

Іноді позитивний зворотний зв’язок грає негативну роль. Завдяки його впливу посилюється імунна відповідь під час запалення, коли активується все більше нових порцій імунних клітин.

Номер слайду 15

Негативний зворотний зв’язок у процесахтерморегуляції

Номер слайду 16

Запитання та завдання. Наведіть конкретні приклади саморегуляціїн на різних рівнях біологічних систем. 2. Чи існує взаємозв’язок саморегуляції на різних рівнях таких систем? Доведіть або спростуйте свою думку.

Номер слайду 17

Домашнє завдання1. Опрацювати § 20. Саморегуляція біологічних систем

pptx
Додано
3 листопада 2020
Переглядів
605
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку