Швейцарія розташована в центрі Зарубіжної Європи, на перехресті найважливіших торгових шляхів. По високих гірських хребтах Юри і Альп межує з Францією, Австрією і Італією, межа з Німеччиною і Ліхтенштейном йде по низовині - долині Рейну. Дата утворення:1серпня 1291 року, коли 3 кантони об'єдналися в конфедерацію, а згідно конституції 1848 року союз держав перетворився на єдину державу - федеральну Швейцарію.
Площа Швейцарії - 41,3 тис.кв.км. Населення – 7 489 370 чоловік. Швейцарія складається з 23 кантонів (округів), три з яких розділені на напівкантони. Кожен кантон має свій парламент,конституцію, уряд. Мова - німецька (73,5% населення);французька (20%); італійська (4,5%);ретороманська (1%). Президент -Ігнаціо Кассіс Столиця - Берн Відео «Швейцарія»
Прапор Швейцарії - червоне квадратне полотнище з білим хрестом посередині, кінці якого не досягають меж прапора. Промені хреста рівновеликі і при цьому довжина променя хреста на 1/6 більша, ніж ширина. На відміну від інших державних прапорів, прапор Швейцарії має форму квадрата. Походить від герба кантона Швиц (одного з трьох кантонів тих, що утворили Швейцарську конфедерацію в 1291 року, разом з Урі і Унтервальдом).
Озера - головна окраса ландшафту країни. Найбільші з них - Женевське і Боденське. Походження озер - тектонічно-льодовикове. Береги обплямовані лісистими горбами або скелястими горами, схили яких обриваються прямо у воду. Великі озера – не тільки місця паломництва туристів, вони відіграють важливу роль в судноплавстві і меліорації.
Гори Швейцарії широко використовуються в рекреаційних цілях. В країні знаходиться наймогутніша і найвища частина Альп. Висота найбільшого гірського піку Дюфур (4634 м). Гори займають центральну, південну і східну частини країни. Долини Рони і Рейну ділять Швейцарські Альпи на дві майже паралельні групи гірських хребтів що тягнуться з південного заходу на північний схід. Найвища частина Альп складена кристалічними породами і вапняками. Високогірні області покриті вічними снігами і льодовиками. Найбільший з цих льодовиків і один з самих великих в Європі - Алечський. Він тягнеться на 27 км., займаючи площу 115 кв. км. Алечський льодовик. Гірський масив Курфірстен, кантон Санкт-Гален
Основні с/г культури - пшениця, ячмінь,цукровий буряк, картопля, кормові трави. Під ріллею зайнято близько 6% площі країни. Головні райони зернових культур знаходяться на Швейцарському плоскогір'ї і в долині Рейну. У кантоні Тесин вирощують виноград, з якого роблять біле столове вино. У нижній частині долини Рони вирощують абрикоси і яблука.
Транспорт. Загальна довжина: залізниць - понад 5 тис. км., всі електрифіковано;магістральних автодоріг - 18,4 тис. км., канатних доріг - 58 км., підвісних, - 724км. Основна частина перевезень приходиться на залізниці. Найважливіша залізнична магістраль країни Базель-Цюрих-Берн-Лозанна-Женева