10 липня о 18:00Вебінар: Мультфільм за 5 хвилин: онлайн-сервіси для створення анімації та монтажу

Презентація на тему: "Туризм"

Про матеріал
Презентація на тему "туризм". Основні етапи розвитку туризму. Туризм в україні. Негативний вплив туризму на країну.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Туризм

Номер слайду 2

Тури́зм — це тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування.

Номер слайду 3

Історія туризму: Всю історію розвитку туризму можна розділити на чотири основні етапи: Перший — з найдавніших часів до 1841 року — це початковий етап розвитку туризму. Другий — з 1841 року до 1914 року — етап становлення організованого туризму. Третій — з 1914 року до 1945 року — формування індустрії туризму. Четвертий — з 1945 року до наших днів — етап масового туризму та глобалізації туристичної індустрії.

Номер слайду 4

Характерні риси першого етапу розвитку туризму: Розвиток торгівліРозвиток різних релігій. Розвиток культури і мистецтва. Пізнання людиною природи. Збільшення частки вільного часу

Номер слайду 5

У стародавньому світі основними мотивами подорожей були:торгівля;загарбання нових територій;прочанство;пізнавальні потреби;лікування;розваги

Номер слайду 6

Період з 1918 до 1929 рр. більшість істориків вважає «золотим десятиліттям» розвитку краєзнавства та екскурсійної діяльності в Радянському Союзі. У наступні десять років також швидко розвивалися організаційні форми туристичної діяльності в СРСР, поширювався самодіяльний туризм. ВТО - провідна спеціалізована міжнародна міжурядова організація у сфері подорожей та туризму, що діє під патронатом ООН. 27 вересня 1975 р. було прийнято статут ВТО. Згідно зі статутом ВТО, основними цілями є:стимулювання розвитку туризму як засобу росту економічних показників;розвиток туризму як чинника миру та взаємного співробітництва між країнами;реалізація посередництвом туризму прав людини на відпочинок і свободу пересування незалежно від раси, статі, мови та релігії;зосередження уваги на країнах, що розвиваються, в сфері туризму;проведення науково-дослідної роботи в сфері туризму.

Номер слайду 7

Різновиди туризму: За географічним принципом: Внутрішній. Міжнародний. За напрямком туристичного потоку: В'їзний. Виїзний. За метою поїздки: Рекреаційно-оздоровчий. Розважальний туризм. Подієвий туризм. Професійно-діловий туризм. Науково-пізнавальний (конгресний)Спортивний відпочинок. Шоп-тури. Пригодницький (екстремальний)Паломницько-релігійний. Ностальгічний. Екотуризм. Екзотичний. Елітарний. За джерелом фінансування: Соціальний. Комерційний. За способом пересування: Пішохідний. Авіаційний. Морський. Річковий. Автотуризм. Залізничний. Велосипедний. Лижний. Гужовий. Змішаний.

Номер слайду 8

Функції туризму: Рекреаційна. Соціальна. Культурна. Екологічна. Економічна. Просвітницька. Виховна. Релігійна. Гуманітарна

Номер слайду 9

Туризм в УкраїніЗгідно рейтингу Всесвітньої Організації Туризму, Україна займає 8 місце у світі за кількістю туристичних візитів. Туризм в Україні може і повинен стати сферою реалізації ринкових механізмів, джерелом поповнення державного та місцевих бюджетів, засобом загальнодоступного і повноцінного відпочинку та оздоровлення, а також ознайомлення з історико-культурною спадщиною та сьогоденням нашого народу і держави. Пріоритетним видом туризму для України залишається іноземний (в'їзний) туризм як вагомий чинник поповнення валютними надходженнями державної скарбниці та створення додаткових робочих місць.

Номер слайду 10

Негативний вплив туризму: За кордоном про негативний вплив туризму багато пишуть і говорять, і там навіть створюються «опозиційні» туризму організації. Зокрема, англійська організація Tourism Concern[6] («Стурбованість туризмом»), заснована в 1989, співпрацює з урядами і проводить широку роз'яснювальну роботу серед місцевого населення про зворотний бік «хлібосольного» бізнесу. Недарма туризм зараховують до індустрії, адже він робить негативний вплив на довкілля в тій же мірі, що й інші види промисловості. Шум, тверді відходи, сміття, стічні води, забруднення повітря створюють санітарні проблеми і впливають на здоров'я місцевого населення.

Номер слайду 11

Небезпека туризму: Головними факторами, що створюють небезпеку від туризму, є: Непорядність турфірм, що організують відпочинок. Вулична злочинність, масові заворушення у місці перебування туриста. ДТП на дорогах. Небезпечні природні фактори у місці перебування туриста (неякісна питна вода, урагани, землетруси, небезпечні риби у морі тощо)

Номер слайду 12

Дякую за увагу!

pptx
Додано
14 травня
Переглядів
92
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку