Презентаія на тему "Викопні рослини " може бути використана для поглиблення знань учнів під час вивчення розділу біології "Рослини" на уроках біології у 6 класі.
Викопні рослини- це рослини минулих геологічних періодів,залишки яких збереглися на відкладеннях земної кори. Наука, що займається вивченням викопних рослин називається палеоботаніка.
Номер слайду 3
Археоптерис — рід вимерлих деревоподібних рослин з папоротевидним листям. Розмножувався спорами. Скам'янілі рештки були виявлені у відкладеннях пізнього девону і раннього кам'яновугільного періодів. Закам'яніла деревина археоптеріса
Номер слайду 4
Кладоксилопсиди (Cladoxylopsida) — вимерлий клас папоротеподібних рослин. Існував з кінця раннього девону до раннього карбону. Походять від псилофітів, але, очевидно, це була сліпа гілка еволюції.
Номер слайду 5
Куксонія — викопний рід примітивних наземних рослин близький до риніофіт. Існував з середнього силуру до кінця раннього девону. Скам'янілості куксонії знаходять у всьому світі, але більшість зразків походять з Великої Британії, де рослина була вперше виявлена в 1937 році. Куксонія є найдавнішою відомою рослиною, що має стебло з судинною тканиною.
Номер слайду 6
Насінні папороті (Pteridospermatophyta) — повністю вимерла збірна група зелених рослин, що з'явилася на початку кам'яновугільного періоду, об'єднує насіннєві рослини з папороттєподібним листям. Насправді ці рослини не були близькими родичами папоротей, і отримали свою назву через перисте листя, що сильно нагадує ваї папоротей. Через цю подібність листя папоротей і птерідосперм часто плутають.
Номер слайду 7
Риніофіти або псилофіти — викопна базальна група судинних рослин. Найдавніша вимерла група (відділ) вищих рослин. Вони вимерли у ранньому девоні. Характеризувалися верхівковим розташуванням спорангіїв і рівноспоровістю, відсутністю коріння і листя, примітивною анатомічною будовою.
Номер слайду 8
Бактерії з протерозої Відбиток на глині бурої водоростіз міоцену Сівши, Кавказу
Номер слайду 9
Вапняний панцир водорості Dactyloporaз еоцену Паризького басейну
Номер слайду 10
Підстава ствола сигиллярії зкаменноугольних відкладень Західної Європи, що збереглися у вигляді кам’яного зліпка
Номер слайду 11
Відбитки листя Cinnamomum ucrainicumз еоценових відкладень України
Номер слайду 12
Відбиток кори лепідодендроназ Донецького басейну
Номер слайду 13
Відбиток листя Ginkgo cibrica з юрських відкладень Іркутського басейну
Номер слайду 14
Пень сигиллярії з кореневидними відростками, що зберігся у вигляді кам’яного зліпку
Номер слайду 15
(Кутикула хвойного дерева з відкладень міоценів, вигляд під мікроскопом)