Презентація на тему "Віруси та їх будова"

Про матеріал

Презентація до уроку біології на тему "Віруси та їх будова" за підручником Тагліна О. В. Цей матеріал можна використовувати при роботі з мультимедійною дошкою та мультимедійним проектором..

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Віруси, їх будова. Життєві цикли вірусів. Роль в природі неклітинних форм життя.

Номер слайду 2

Хто такі віруси? Віруси – неклітинні форми живих організмів, які складаються з нуклеїнової кислоти (ДНК або РНК) і білкової оболонки, зрідка включаючи інші компоненти (ферменти, ліпідні оболонки).

Номер слайду 3

Історія відкриття вірусів Вивчення вірусів було розпочато в 1892 році Д. Й. Івановським, який з’ясував, що збудник мозаїки тютюну не росте на поживних середовищах і проходить крізь бактеріальні фільтри.

Номер слайду 4

Гіпотези походження вірусів Гіпотеза регресивної еволюції – віруси виникли з клітин, які втратили більшість органел. Гіпотеза паралельної еволюції – віруси виникли в прадавні часи незалежно від клітин,. Гіпотеза «скажених генів», віруси як ділянки спадкового матеріалу клітин набули здатність існувати самостійно.

Номер слайду 5

Властивості вірусів. Відсутність власного обміну речовин;Відсутність життєдіяльності поза клітиною-хазяїном. Відсутність росту; Здатність до кристалізаціїНеклітинна будова; - тобто паразит здатний жити лише в певних умовах;Використання органел клітини-хазяїна для синтезу нових вірусних частин;

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Будов вірусів

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Віроїди — це позбавлені оболонки невеликі молекули кільцевої, за­звичай одноланцюгової, РНК, що спричиняють захворювання рослин.

Номер слайду 10

Пріони — це особливий клас інфекційних агентів, винятково біл­кових, які не містять нуклеїнових кислот, вони спричиняють тяжкі захворювання центральної нервової системи в людини та деяких ви­щих тварин.

Номер слайду 11

Роль вірусів У природі та житті людини. Віруси – організми, які викликають захворювання організмів. Їх, навіть, відносять до окремого царства Віруси рослин не інфікують тварин і людину, і навпаки. Зараження можливе також при недотриманні санітарних норм. Збудники потрапляють через органи дихання, органи травлення, покриви тіла, слизові оболонки. Переносниками збудників є членистоногі: кліщі, комарі.

Номер слайду 12

Робота у групах з даних тем.1. Вірусні хвороби рослин.2. Вірусні хвороби тварин.3. Вірусні хвороби людини.4. Профілактика вірусних інфекцій.

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
pptx
Додано
12 липня
Переглядів
122
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку