Закон Кулона Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович
Номер слайду 2
ПОНЯТТЯ ТОЧКОВОГО ЗАРЯДУ Точковим зарядом називають заряджене тіло, розмірами якого можна знехтувати порівняно з відстанями від нього до інших заряджених тіл, що розглядаються. Точковий заряд, так само як і матеріальна точка, є не реальним об’єктом, а фізичною моделлю.
Номер слайду 3
Від чого залежить сила взаємодії двох точкових зарядів? В своїх дослідах Кулон вимірював сили притягання і відштовхування заряджених кульок за допомогою сконструйованого ним приладу – крутильних терезів, які мали надзвичайно високу чутливість. Так, наприклад, коромисло терезів поверталось на 1° під дією сили 10-9 Н. Ідея вимірювань ґрунтувалась на блискучій здогадці Кулона про те, що якщо заряджену кульку привести в контакт з точно такою, але незарядженою, то заряд першої розділиться між ними порівну. Так було знайдено спосіб змінювати заряд кульки в два, три і т. д. рази.
Номер слайду 4
В своїх дослідах Кулон виміряв взаємодію між точковими зарядами. Під час цих дослідів Кулон встановив: 1. F ≈│q1 │·│q2 │ при фіксованій відстані між зарядженими тілами; 2. При незмінних q1 і q2 F≈ 1/R2
Номер слайду 5
ЗАКОН КУЛОНА Сила F взаємодії двох нерухомих точкових зарядів q1 і q2 прямо пропорційна добутку модулів цих зарядів і обернено пропорційна квадрату відстані r між ними:
Номер слайду 6
Числове значення коефіцієнта пропорційності, встановлене експериментально відповідає модулю сили взаємодії двох тіл із величиною заряду 1 Кл на відстані 1 м.