Презентація на тему "Послідовне з’єднання провідників. Розв’язування задач." використовується з метою поглиблення знань з теми "Послідовне з'єднання ровідників".
Послідовне з’єднання провідників. Розв’язування задач. Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович
Номер слайду 2
1. ХАРАКТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ КОЛА, ЯКЕ СКЛАДАЄТЬСЯ З ПОСЛІДОВНО З’ЄДНАНИХ ПРОВІДНИКІВ. З’єднання приладів називається послідовним, якщо струм з першого приладу переходить у другий, з другого – в третій і т.д. або якщо кінець одного приладу з’єднується з початком іншого і т.д. Таке коло називається нерозгалуженим.
Номер слайду 3
Схематичне зображення такого з'єднання.
Номер слайду 4
ЗАКОНИ ПОСЛІДОВНОГО З’ЄДНАННЯ ПРОВІДНИКІВ. При послідовному з’єднанні провідників сила струму I в будь-якій частині електричного кола однакова: U = U1 + U2 +...+ Un. Повна напруга U в колі при послідовному з’єднанні, або напруга на полюсах джерела струму, дорівнює сумі напруг на всіх окремих ділянках кола: I = I1 = I2 = ...= In.
Номер слайду 5
ЗАКОН ОПОРІВ Виведемо з попередніх двох законів закон опорів, користуючись законом Ома: U = IR; U1 = IR1; U2 = IR2; U3 = IR3 Підставимо дані вирази в закон для напруг: IR = IR1 + IR2 + IR3 Після скорочення на I остаточно маємо: R = R1 + R2 + R3 Отже, загальний опір дорівнює сумі опорів окремих ділянок.
Номер слайду 6
ВЧИМОСЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ. Задача 1. Ділянка кола складається з двох резисторів 1 Ом і 4 Ом, які ввімкнено послідовно. Сила струму в провідниках 1 А. Який опір такої ділянки кола. Яка напруга на кожному з провідників та загальна напруга на ділянці кола.
Номер слайду 7
Задача 2. Резистори, опори яких 30 Ом і 60 Ом, з’єднані послідовно і підключені до батарейки. Напруга на першому резисторі 3 В. Яка напруга на другому резисторі?