Презентація на тему "Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу"

Про матеріал

Матеріал допомагає виховувати уважне та відповідальне ставлення до власного здоров'я. Ознайомлює з традиціями українського народу, які охоплюють усі компоненти здорового способу життя: харчування, рухова активність, гігієну, загартовування, дотримання режиму праці і відпочинку

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу

Номер слайду 2

Традиції та звичаї українського народу охоплюють усі компоненти здорового способу життя: харчування, рухова активність, гігієну, загартовування, дотримання режиму праці і відпочинку

Номер слайду 3

Харчування. Основними засадами харчування українців завжди були збалансованість, різноманітність, висока біологічна цінність, простота приготування. Як приклад — харчування запорозьких козаків. На столі зазвичай були соломаха (густо зварене на воді житнє борошно), тетеря (не дуже густо зварене на квасі житнє борошно та пшоно), щерба (рідко зварене на риб’ячій юшці борошно). Круту тетерю їли з риб’ячою юшкою, жиром, молоком чи водою. Ласували козаки й м’ясом, зокрема дичиною, свининою та рибою. Не відмовлялись від вареників, сирників, гречаних галушок із часником. Простота і різноманітність козацької їжі забезпечувала їм високу працездатність і міцне здоров’я.

Номер слайду 4

Рухова активність Дбаючи про фізичний розвиток дитини, наші предки всіляко заохочували її до рухів. «Як дитина бігає та грається, то їй здоров’я усміхається», — казали вони. Традиційні рухливі ігри — «гуси-лебеді», «піжмурки», «третій зайвий», «мисливці й качки», «квач» — сприяли розвитку витривалості, спритності, рішучості, ініціативи, товариської взаємовиручки, створювали бадьорий настрій. Рухливий спосіб життя, фізична активність були невід’ємною частиною життя наших предків.

Номер слайду 5

Навіть під час відпочинку та у свята вони не були пасивними. Усі ігри та розваги українців — перестрибування через вогонь на купальські свята, весняні хороводи, танці тощо — ґрунтувалися на фізичній активності. Деякі танці потребували неабиякої сили, витривалості та спритності, наприклад, козацький гопак, який поєднував елементи козацького бою і боротьби.

Номер слайду 6

Гігієна Особиста гігієна завжди була важливою для українців. Дорослі змалечку виховували у дітей елементарні гігієнічні навички: тримати в чистоті тіло, одяг, взуття, постіль, житло. Немовля купали вже на другий чи третій день після народження. У першу купіль клали різні квіти й трави, бажаючи дитині рости здоровою, бути красивою. Дотриманню гігієни сприяли такі звичаї: обов’язок закривати на ніч посуд з їжею чи відро з водою, заборона їсти чужою ложкою чи витиратись чиїмось рушником.

Номер слайду 7

Загартовування Українці використовували цілющі властивості сонячних променів і прохолодної води для загартовування. Козаки, зокрема, більшу частину року ходили в легкому одязі, без головних уборів, часто босими і з оголеним торсом. У теплу пору спали на свіжому і повітрі, прокидалися зі сходом сонця, вмивалися та купалися в річці. Більшість із них купалась у водоймах не лише влітку, а й восени та взимку.

Номер слайду 8

Режим праці та відпочинку Наші предки напружено працювали, їхніми основними заняттями було хліборобство, скотарство, рибальство, мисливство, городництво, садівництво, бджолярство. У неділю всі відпочивали. Раціонально організована праця та відпочинок чергувалися і позитивно впливали на здоров’я українців. У традиційному українському рукоділлі, зокрема у вишиванні і ткацтві, наявні символи з язичницьких часів обереги й дерево життя. Вони, за віруваннями наших предків, охороняли родинне вогнище, духовне і фізичне здоров’я сім’ї, а відтак благополуччя народу.

Номер слайду 9

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: Література: Інтернет-ресурси (для презентацій):«Основи здоров’я»: підручник для 8-го класу загальноосвіт.навч./І. Д. Бех та ін. – Київ: видавництво «Алатон», 2016. -184с« Тиждень основ здоров’я» М. П. Малашенко Вид. група «Основа», 2013«Формування навичок здорового способу життя учнів» тренінги Н. А. Черненко. Шк.світ, 2011«Формування здорового способу життя молоді»А. Фломбойм. Шк. світ, 2007http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/mystetstvo-zalyshatysya-molodym-vid-69-richnoho-vlada-buhaenkawww.google.com.uahttp://sportkompas.ru/stati/taj-chi-sovershenstvo-uma-i-telahttp://vahe-zdorovye.ru/metodyi-i-uprazhneniya/katsudzo-nishihttp://medicatocity.ru/rizne/pravilne-harchuvannja/5775-ozdorovcha-sistema-polja-bregga.htmlhttp://www.dcp.org.ua/parents/reabil/delph.htmlhttp://uwm.com.ua/node/330www.youtube.com/watch?v=m. C7 TS8gt12s

pptx
Додано
28 лютого 2018
Переглядів
7350
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку