Презентація "Надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій. Пожежа"

Про матеріал

Надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій. Пожежа.

/інтеграція: основи здоров`я, ОБЖ, природознавство, я у світі/

Мета: Поглибити знання учнів про надзвичайні ситуації. Сформувати уявлення про причини їх виникнення, наслідки. Вивчити основні поняття, класифікацію, небезпечні чинники надзвичайних ситуацій, їх вплив на екологічну безпеку та безпеку життя і здоров'я людей. Навчити учнів правилам поведінки і діям у екстремальних умовах надзвичайних ситуацій. Розвивати навички самозахисту та взаємодопомоги. Нагадати і конкретизувати набуті знання про пожежі, вміння та навички про правила пожежної безпеки. Вчити правильно діяти під час виникнення пожежі та евакуації. Ознайомити з правилами поведінки при виникненні пожежі. Виховувати повагу до праці робітників пожежної охорони, швидкої допомоги, служби надзвичайних ситуацій; газової служби. Прищеплювати бережливе ставлення до власного здоров'я, виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти життя. Сприяти розвитку кмітливості, винахідливості. Розвивати мислення, інтерес до теми.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій. Пожежа. Фалєєва Світлана Костянтинівна. Харків 2018

Номер слайду 2

Мозковий штурм. Що таке надзвичайна ситуація?

Номер слайду 3

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ (НС)порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене аварією, катастрофою стихійним лихом епідемією, епізоотією, епіфітотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвели або можуть призвести до загибелі людей та/або значних матеріальних втрат. Закон України “Про цивільну оборону України”потонуло загинуло від пожеж загинуло на виробництвізагинуло внаслідок ДТП

Номер слайду 4

НС – це подія, порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинених аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною ситуацією, яка призвела (може призвести) до загибелі людей та (або) значних матеріальних збитків.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Стихійні лиха. Виверження вулканів. Землетруси. Зсуви СеліПовеніСнігові лавини. Шквали. Урагани, ураганні вітри. СмерчіХуртовини. Ожеледиця. 

Номер слайду 7

ГРОЗА - це грім і блискавка з дощем або градом. Під час грози зазвичай ще й сильний вітер. БУРЯ - вітер великої руйнівної сили, який дме тривалий час. Бурю ще називають буревієм. Великої шкоди завдає буревій людині й природі: руйнує будівлі, лінії електропередач, ламає дерева. ЗЕМЛЕТРУС – це коливання земної поверхні, що виникають унаслідок підземних поштовхів величезної сили. Землетруси здебільшого виникають у гірській місцевості. На рівнинній місцевості вони бувають рідко і невеликої сили. Під час слабкого землетрусу в будинках дзенькотить посуд, розгойдуються люстри, хитаються меблі… Під час сильних – пошкоджуються будинки: руйнуються дахи, обвалюються стелі, тріскаються стіни. ПОВІНЬ – це розлиття річки під час таяння снігу, льоду або від тривалих дощів і злив. Найчастіше повені бувають у тих селах і містах, які розміщені на берегах річок.

Номер слайду 8

               Отримавши попередження про затоплення, необхідно терміново:вийти в безпечне місце – на височину (попередньо відключивши воду, газ, електроприлади);якщо повінь розвивається повільно, необхідно перевести майно в безпечне місце, а самому зайняти верхні поверхи (горища, дахи будівель), в крайньому   разі забратись навіть на  дерево;для того, щоб залишити місця затоплення, можна скористатися човнами, катерами та всім тим, що здатне утримати людину на воді (колоди, бочки, автомобільні камери тощо);коли людина опинилася у воді, їй необхідно скинути важкий одяг та взуття, скористатись плаваючими поблизу  засобами й чекати допомоги.

Номер слайду 9

Дії під час ГРОЗИ*не виходити з дому, зачинити вікна, двері і димоходи, подбати, щоб не було протягу, який може привернути кульову блискавку;*не можна стояти біля (під) дерев, опор лінії електропередач, будівель і споруд, високих парканів, стовпів, щогл, проводів, бігти у відкритому полі;*радіо, телевізори та іншу техніку вимкнути з електромережі (розетки);*не можна топити піч, бо дим, що виходить з труби може привернути блискавку.

Номер слайду 10

        Як захиститись під час ураганних вітрів? Отримавши повідомлення про ураган, необхідно щільно зачинити дверівікна; підготувати запас води, їжі, медикаменти, мати при собі документи; загасити вогонь в печах, грубках, вимкнути електроенергію, закрутити газові крани. Як поводитись під час хуртовини? У цей час виходити на вулицю рекомендується тільки у виняткових випадках і не самому; сповістіть сусідів, куди ви ідете і коли повернетеся; якщо хуртовина застала вас в дорозі, рухаючись в автомобілі, то краще перечекати якийсь час, бажано в населеному пункті. Можна періодично зігріватися, включаючи двигун. Але при цьому слід систематично провітрювати салон, щоб не отруїтися відпрацьованими газами.

Номер слайду 11

Дії під час ЗЕМЛЕТРУСУ*при перебуванні у будинку негайно вийти з нього. Ліфтом користуватися не можна, він може зупинитися між поверхами;*якщо немає можливості покинути будинок-стати біля несучої стіни, в двірному пройомі. Ні в якому разі не виходити на балкон!

Номер слайду 12

Живі провісники стихійних лих - птахи

Номер слайду 13

Живі провісники стихійних лих - тварини

Номер слайду 14

Живі провісники стихійних лих - комахи

Номер слайду 15

Живі провісники стихійних лих- рослини

Номер слайду 16

Надзвичайні ситуації, спричинені діяльністю людини. Аварія – це пошкодження механізму діючих машин , вихід з ладу заводів, підприємств. Катастрофа – це аварії, які призвели до значних людських жертв.

Номер слайду 17

11.09.1927 – у Чорному морі стався землетрус силою у 9 балів. Ялта зазнала найбільших руйнувань: матеріальні збитки склали 25 млн. карбованців.1985 – у Колумбії сталося виверження вулкану Руїс. Виник гігантський сель, який, пройшовши 40 км, захопив місто Армеро, у результаті – загинуло 22 тис. чол. і знищено 4,5 тис. будівель.1914-1918 – під час Першої світової війни на австрійсько-італійському фронті в Альпах в лавинах загинуло близько 60 тис. солд. (більше, ніж у боях). У наш час середня річна кількість жертв лавин складає близько 150 чол. 26.04.1986 – вибух на Чорнобильській АЕС. У момент аварії загинув 31 чол. Загальна кількість жертв та потерпілих складає понад 500 тис. чол.7.12.1988 – Вірменія, Спітак стався землетрус у 7 балів – 25 тис. чол. загинуло, близько 100 тис. поранено.2001 – отруєння Тиси і Дунаю ціанідами. Концентрація ціаніду перевищила граничну припустиму норму в 300 разів.11.03.2011 – землетрус у 9 балів та цунамі в Японії, кількість загиблих складає більш ніж 9 тисяч людей. Цунамі стало причиною аварії на АЕС "Фукусима-1".

Номер слайду 18

НСтехногенного походженняпожежіраптове руйнування споруд і будівельгідродинамічні аварії на греблях, дамбахаварії з викидом небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовинпромислові, транспортні аварії (катастрофи)з вибухомаварії на інженерних мережах

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Найбільшу небезпеку у техногенній сфері становлять: транспортні аварії; вибухи і пожежі; радіаційні аварії; аварії з викиданням хімічних і біологічно небезпечних речовин; гідродинамічні аварії; аварії на енергосистемах; аварії на очисних спорудах.

Номер слайду 21

Основні причини виникнення НС в УкраїніПричини поділяються на природні та людський фактор. Природні: стихійні лиха – землетруси; повені; селеві потоки; зсуви; сильний вітер, снігопад, хуртовина, бурі та інші явища природи, що виникають як правило раптово; пожежі (лісові і торф'яні). Людський фактор: велика кількість промислових підприємств; зміна довкілля внаслідок природокористування (забруднення, вичерпність ресурсів); зниження виробничої і технологічної дисципліни працівників; незадовільний стан збереження, утилізації та захоронення високотоксичних, радіоактивних та побутових відходів; недостатня увага відповідальних керівників до проведення заходів, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям; дефіцит кваліфікованих кадрів.

Номер слайду 22

Аварії на підприємствах. Аварії на комунікаціях (мережах). Пожежі. Снігопади. Грози. Землетруси, зсуви. Терористичні прояви. НС, характерні для міста 

Номер слайду 23

Трагедія в Кемерово

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

- Як же запобігти таким трагедіям?

Номер слайду 29

Вогонь

Номер слайду 30

Сірники – добро і зло, знає місто і село. Слід порадитись з батьками, що робити з сірниками. Можна пічку розтопити, можна дім вогнем спалити. Можна чай зігріть на лузі, можна ліс спалить на смузі. Ти ж, подумай, все-таки, а навіщо сірники?Якщо загорівся дім - подзвони ти ,,101”.І з вогнем ти не шуткуй, потерпілих всіх рятуй.Їхні опіки не три, краще викличи ,,103”.І не треба гріти чай – телевізор виключай. Відключи ти всю мережу і тоді гаси пожежу!

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Вогонь - друг чи ворог?

Номер слайду 34

Пожежа – це полум‘я, яке охоплює і знищує все, що горить. Пожежа – це не контрольований процес горіння, який загрожує життю людей і тварин, знищує природні багатства і матеріальні цінності.

Номер слайду 35

Причини пожеж в Україні: необережне поводження з вогнем - 52%; порушення правил монтажу і експлуатації електроустаткування та побутових електроприладів - 24%; порушення правил експлуатації приладів опалення - 9%; пустощі дітей з вогнем - 2%; підпали - 5%.

Номер слайду 36

необережне поводження з вогнем;порушення правил експлуатації електроприладів і електроустаткування;замикання електропроводки;залишені вогнища;витік газу;залишена свічка;неуважність в поводженні з піротехнічними засобами;кинута сигарета, сірник;блискавка.

Номер слайду 37

Номер слайду 38

ЩОРІЧНО В УКРАЇНІ:виникає пожеж – понад 40 000 од.; під час пожеж гине – 3200 осіб; одержує травми – майже 2000 осіб; прямі матеріальні збитки від пожеж – 480 000 000 грн.

Номер слайду 39

Небезпечні супутники вогню. Отруйний дим. Висока температура. Погана видимість. Паніка і розгубленість. Поразка електричним струмом. Обвалення конструкцій.

Номер слайду 40

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПРИ ПОЖЕЖАХ

Номер слайду 41

Негайно покинути будинок, використовуючи для цього основні і запасні виходи. Оповістити оточуючих (сусідів) про небезпеку. Повідомити про пожежу до служби «101». Якщо вогнище пожежі невелике, до прибуття пожежної команди спробуйте загасити його наявними підручними засобами. Зберігайте спокій, здатність швидко оцінювати обстановку і приймати правильні рішення. Проходячи через приміщення, що горять, накрийтеся з головою мокрою матерією, через задимлені приміщення рухайтеся повзучи або пригнувшись, закривши рот і ніс вологою ганчіркою - менше вірогідність задихнутися в диму. Якщо на вас спалахнув одяг, не нервуйте, не намагайтеся бігти, а постарайтеся збити полум'я, перекочуючись на підлозі, накинувши ковдру, або, якщо є можливість, загасити водою. Для захисту від продуктів горіння дихайте через вологу хустку, тканину. При виході з будівлі по задимлених сходах просувайтеся уздовж стін.

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Складіть правила поведінки при пожежі у лісі

Номер слайду 44

Номер слайду 45

Перевір себе

Номер слайду 46

Прийшовши додому увечері, ви відчули запах газу. Ваші дії?1. Включити світло, зателефонувати "104".2. Повідомити сусідів і від них зателефонувати до газової служби.3. Відкрити вікна і двері, перекрити газ. Якщо запах не усунеться, зателефонувати від сусідів по телефону "104".

Номер слайду 47

При приготуванні їжі спалахнув жир на сковороді. Ваші дії?1. Вимкнути газ. Сковороду щільно накрити кришкою.2. Накинути на сковороду вологу тканину.3. Залити сковороду водою.

Номер слайду 48

Згасло полум'я в пальнику на газовій плиті. Ваші дії?1. Спробувати відразу ж знову запалити газ.2. Перекрити газ, а потім спробувати знову його запалити.3. Перекрити газ. Відкрити кватирку і через якийсь час знову запалити газ.

Номер слайду 49

Пожежа поширюється на меблі та інші предмети, а кімната починає наповнюватися димом. Як ви поступите?1. Якнайшвидше покинете кімнату. Зателефонуєте "101".2. Спробуєте загасити пожежу. Якщо не виходить, покинете кімнату та зателефонуєте "101".3. Зберете цінні речі, прикраси і покинете кімнату. Зателефонуєте "101".

Номер слайду 50

Пригадайте основні причини виникнення надзвичайних ситуацій.

Номер слайду 51

Номер слайду 52

Поєднайте значення з малюнком. Аварія. Пожежа. Гроза. ЦунаміЗемлетрус12345

Номер слайду 53

? Гра «Брейн-ринг»

Номер слайду 54

Ситуація за межею норми. Буря. Туман. Злива. Грім. Віхола. Ураган. Буран. Ожеледиця. Сніг. Аварія. Дощ. Повінь. Блискавка

Номер слайду 55

Номер слайду 56

Номер слайду 57

Будьте здорові і бережіть своє життя! Лиха, діти, стережіться, та при цьому – не губіться. Бо життя у нас одне, іншого не буде. Хай же сонечко ясне ніжно вас голубить. Хай всміхаються до вас і трава, і квіти. А тепер у добрий час, любі друзі, діти!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 10
Оцінки та відгуки
  1. Решетняк Оксана Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Литвинець Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Січенко Марія Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Великоіваненко Сергій Миколайович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Огер Анжела Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Тиндик Олена Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Неверова Валентина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  8. Красиля Юлія Олексіївна
    Дуже багато інформації і практичної, і теоретичної, з прикладами, з роздумами. Дякую! Допомогло на виховній годині!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  9. Мелькович Людмила
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  10. Коршикова Валентина Степанівна
    Доступно для учнів, відповідає темі, розглянуто всі надзвичайні ситуації, наведено приклади та зазначено як треба діяти під час стихійного лиха.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 7 відгуків
pptx
Додано
1 квітня 2018
Переглядів
50555
Оцінка розробки
5.0 (10 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку