Презентація " Новий рік. Історія новорічного святкування"

Про матеріал
Презентація розповідає про історію та традиції новорічних свят. Дає розяснення датування святкування нового року колись та сьгодні, а також в різних країнах світу
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Новий рік.Історія новорічного святкування

Номер слайду 2

Звідки пішла традиція зустрічати Новий рік?Найраніші святкування розпочалися приблизно 4 тисячі років тому у Вавилоні. Але тоді вони зустрічали Новий рік навесні після весняного рівнодення Новий рік відзначали у Месопотамії, Стародавньому Римі, Єгипті. У багатьох стародавніх народів гуляння тривали близько тижня. Весь цей час не можна було працювати. Нам пощастило менше – офіційний вихідний лише один, але потреба гуляти тиждень чи два залишилося на підсвідомому рівні.

Номер слайду 3

Чому перенесли Новий рік на 1 січня ?Стародавньому Римі рік мав 304 дні і поділявся лише на 10 місяців , перший з яких був березень. Згодом імператор Нума Помпілій додав ще два місяці – січень - на честь бога світла Януса та лютий – на честь бога сонця Феба. У 46 році до нашої ери відомий римський імператор Юлій Цезар наказав створити календар, у якому рік розпочинався з 1 січня. Дата була обрана не випадково: саме в зазначеному році 1-го січня астрономічно відбувся новий місяць − вперше після зимового сонцестояння.

Номер слайду 4

1 березня в Київській РусіЗ приходом християнства на руські землі та впровадження юліанського календаря 1 березня на наших землях офіційно встановлено днем Нового року ,що ,за церковним календарем ,відповідає даті творення світу . У народі цей день відомий як «Явдоха». Саме цей день асоціюють з відродження та пробудженням природи . Однією з язичницьких традицій була традиція згадувати про усіх померлих родичів на початку «нового літа». У березні влаштовувався обряд –»тризна»(спалювання солом’яного опудала).

Номер слайду 5

1 вересня у 15 століттіВізантійська православна церква ,згідно з рішенням Нікейського собору ,офіційним днем святкування Нового року проголосила 1 вересня. Таке рішення мотивували тим ,що в цей час Ісус Христос після хрещення та спокус дияволом в пустелі почав проповідування Царства Господнього. Дата вибрана через те , перша проповідь Ісуса відбулася під час іудейського свята жнив , яке відзначається з 1 до 8 вересня. . Саме тоді традиційним символом цього свята в Україні був «дідух», який виготовляли з першого зажинкового снопа. Гілки «дідуха» прикрашали кольоровими стрічками, паперовими чи засушеними квітами.

Номер слайду 6

1 січня після 1700 року. На території Київської Русі традицію святкування Нового року 1 січня приніс цар Петро I у 1700 році. Така традиція була запозичена у країнах Західної Європи. Але при цьому , літописання продовжували вести за юліанським календарем ,який зберігавсясій на всій території Російської імперіїдо 1918 року. Лише у 1918 році на землях України впроваджується григоріанський календар , а Новий рік знову починає збігатися з європейським. Натомість православна церква відмовилась переходити на новий стиль,через що усі нерухомі церковні свята та Новий рік продовжують святкувати за юліанськитм календарем.

Номер слайду 7

Звідкіля прийшла до нас ялинка. Більшість істориків погоджується з тим, що традиція встановлення різдвяних ялинок справді була винайдена серед німецького населення – насамперед представників протестантських течій. До того ж цей звичай був міським нововведенням. Популярним прикрашання ялинок стає у XIX ст., зокрема у колі аристократів. Наприклад, першу ялинку в Англії встановили при королівському дворі у 1800 році. Ця ідея належала тодішній королеві німецького походження Шарлотті. У 1807 році Наполеон Бонапарт побачив звичай встановлення ялинок під час військових походів та наказав прикрасити різдвяне дерево для своїх солдатів

Номер слайду 8

Ялинка у СРСР: від заборони до символу Нового року. Найбільше змін традиція встановлення ялинки пережила з приходом до влади більшовиків. Утім, навіть це тривало недовго, адже більшовики розгорнули антирелігійну кампанію. Зі святкового календаря зникли всі релігійні свята та навіть вихідний на Новий рік (1 січня повернули як вихідний у 1947 році). Натомість ялинку як атрибут Різдва визнали “буржуазним пережитком” та заборонили. Проте людей не спиняла відсутність у світських календарях Різдва. Усі й надалі продовжували святкувати зимові релігійні свята. Владі потрібно було чимось замінити ненависне для них свято. Обрали Новий рік.

Номер слайду 9

Ці країни не святкують Новий рік 1 січня: чому так вийшло?В Саудівській Аравії закон взагалі забороняє святкувати новий рік 1 січня. У цій країні, що живе за ісламським календарем, не прийнято відзначати таку зміну дат. Правоохоронці влаштовують перевірки на ринках та базарах, у готелях та розважальних комплексах, щоб ніде не була розміщена заборонена новорічна символіка, листівки або не влаштовували тематичні вечірки В державі прийнято широко відзначати день весняного рівнодення, 21 березня, коли настає священний місяць мухаррам.1 січня в Південній Кореї теж вихідний. Мандрівники побачать на площах міст вбрані ялинки та іншу новорічну та різдвяну символіку, проте це організовується більше для туристів, а не для самих корейців. Зовсім інша справа свято Соллаль - Новий рік за місячним календарем в Південній Кореї, який відзначають з великим розмахом. Велика кількість людей відправляються до своїх рідних домівок, щоб в цей день вшанувати пам'ять пращурів

Номер слайду 10

Китайський Новий рік, або Свято весни, – це яскраве і барвисте свято, яке відзначається за місячним календарем у період з 21 січня до 20 лютого. Цей традиційний китайський фестиваль символізує початок нового року за східним календарем і пов'язаний з легендами про чудовисько Нянь, яке кожного року спускалося з гір, щоб завдати шкоди людям. Щоб відлякати Няня, китайці прикрашають свої будинки червоними ліхтарями, запускають феєрверки і проводять гучні святкування. Крім того, традиції включають танці драконів та дарування червоних конвертів з грошима. У 2025 році китайський новий рік припадає на 29 січня. Як святкують китайський Новий рік (фото: Wikipedia)

Номер слайду 11

Використані джерелаhttps://km-oblrada.gov.ua/chomu-novyj-rik-svyatkuyut-1-sichnya-istorychni-fakty/https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/2610769-tradicii-novoricnogo-svatkuvanna-koli-ukrainci-svatkuvali-novij-rik.htmlhttps://society.comments.ua/ua/news/developments/l-krain-yaki-ne-svyatkuyut-noviy-rik-1-sichnya-754337.html?utm_source=ukrnet&utm_medium=ukrnet2 Коли буде Китайський Новий рік 2025 / Колаж Life. Style24https://24tv.ua/lifestyle24/kitayskiy-noviy-rik-2025-koli-vidbudetsya-noviy-rik-kitayi_n2720091https://www.rbc.ua/ukr/styler/strany-prazdnuyut-novyy-god-1-nvarya-pochemu-1609348332.htmlhttps://mezha.net/ua/mysli/iak-rizdviana-ialynka-stala-novorichnoiu-istoriia-sviatkovoho-symvolu/

pptx
Додано
6 січня
Переглядів
28
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку