Коли в людини з'явилася потреба у зображувані місцевості?Коли людина почала подорожувати!
Номер слайду 3
За час свого існування людство створило різні способи зображення ЗемліЗ давніх-давен людина намагалася зобразити місцевість якомога точніше.
Номер слайду 4
Але малюнки не були точними, та й не відображали великі площіТому, з'явилася карта – зображення земної поверхні великих розмірів з урахуваннях масштабу та за допомогою спеціальних позначок.
Номер слайду 5
Подорожі на великі відстані вимагали точних координат. З'явився набагато пізніше карти. Глобус – зменшена модель Землі. Як ви думаєте, коли він з'явився?Тоді, коли людина зрозуміла, що Земля кругла.
Номер слайду 6
Спільне та відмінне у карти і глобуса. Відмінне: карта – зображення на площині, менш точне; глобус – об'ємне зображення, більш точне. Спільне: і карта, і глобус – зображення Землі; містять сітку меридіанів та паралелей для полегшення орієнтування; географічні об'єкти зображені різними кольорами
Номер слайду 7
Пригадуємо, які є географічні об'єкти і якими кольорами позначено
Номер слайду 8
Практичне заняття. Наше з вами заняття полягає в тому, щоб знайти на карті України (форзац підручника) певні географічні об'єкти та записати їх назви у зошит (усі назви з великої літери). Вам потрібно знайти такі об'єкти та записати їх назви у зошит (усі назви з великої літери): Гори України. Моря України. Великі річки України (4 за вибором). Водосховища України. Озера України (2 за вибором). Височини на карті України. Низовини на карті України.
Номер слайду 9
Домашнє завдання. Читати параграф 26, пит. усно. Переглянути відео за посиланням https://youtu.be/i. E_Z012 WYsg. Закінчити (дописати) практичне заняття.