Пам’ятники «почесним» тваринам Автор: вчитель початкових класів. ЗЗШ № 54, м. Запоріжжя,Дєвочкіна С. В.
Номер слайду 2
Бджілка – трудівниця. Це другий в Україні та Європі пам'ятник бджолі-трудівниці. Монумент висотою близько 2,5 м, зроблений із бронзи. Має вигляд медових стільників, на яких сидить бджола. На постаменті є напис: «Бджола – трудівниця». Встановлено 24 жовтня 2010 року. Скульптор – В’ячеслав Матвіїв.
Номер слайду 3
Бджола – гігант. На Волині відкрили найбільший у державі пам’ятник бджолі, який занесли до Книги рекордів України. Висота гігантської комахи — 3,3 метра. Довжина — 2,6 метра. Розмах крил — 2,5 метра. Вага — 400 кілограмів. Виготовлено монумент з низьковуглецевої сталі. Створив величезну комаху коваль-скульптор із Луцька Віктор Семенюк.
Номер слайду 4
Мураха. У Києві встановлена бронзова скульптура мурахи. В руках мурашки монетка з написом "На щастя", а з іншої сторони – "На удачу". Скульптура символізує працьовитість українців. Висота - два метри. Вага - 200 кг . Створив київський скульптор Дмитро Ів.
Номер слайду 5
Жаба. Скульптура виготовлена з бронзи. Вага - майже 6 тонн. Усередині жаби знаходиться спеціальний ківш. Жаба є символом достатку і багатства, тому завжди кидають в її рот символічну монету. Після досягнення ступеня наповненості ківш перевертається і випадкова людина, що опинилася поруч, може отримати несподіваний сюрприз. Жаба є символом достатку і багатства, тому завжди кидають в її рот символічну монету. Головний автор задумки Олег Пінчук.
Номер слайду 6
Коза Любка. На Івано-Франківщині 2012року встановили перший в Україні пам’ятник козі в бронзі. Коза Любця – реальний історичний персонаж. Годувальницю для своєї багатодітної родини придбав аптекар Януш Лейба за тодішню валюту, 6 ринських. Поруч зі скульптурою напис: «Коза Любка куплена сім’єю Я. Лейби на станіславівському ринку за 6 ринських». Cкульптор – Степан Федорин.
Номер слайду 7
Риба - бичокЄдиний у світі пам’ятник рибі – бичку. Азовський бичок став справжнім порятункомдля місцевого населення масового голоду на Україні на початку 30-х років, а також у післявоєнний час, коли ця риба була єдиним продуктом та не дала померти від голоду тисячам жителів Приазов’я. На пам’ятнику прикріплено табличку: « Бичку - годувальнику». Скульптори: В. Мироненко та В. Михайлов.
Номер слайду 8
Кіт Пантелеймон. Пам'ятник перському коту Пантелеймону в Києві. Відкритий 1998 року в Золотоворітському сквері, навпроти ресторану «Пантагрюель», де мешкав кіт. Встановлено на добровільні пожертви киян у пам'ять про тварину, що загинула під час пожежі в ресторані. Автором пам'ятника став скульптор Богдан Мазур. Якщо тримати кота одночасно за хвіст і за вухо, а під лапку покласти монетку, то бажання здійсниться.
Номер слайду 9
Їжачок у туманіПам’ятник присвячений персонажу радянського мультфільму. Встановлено у центрі Києва.Їжачка зроблено з сосни.Із цвяхів – саморізів виготовили голки їжачка, близько 5 тисяч. Симпатичний їжачок сидить на пеньку з кераміки. Проникливі очі теж зроблені з кераміки. В лапках тримає торбинку. Автор – київський архітектор Костянтин Скретуцький.
Номер слайду 10
«Чайка – господиня»Пам’ятник встановлений у м. Бердянську 2009 року. Чайка є символом. Місцеві рибалки з її поведінки визначають погоду. Вечорами на пляжі чайки підбирають їстівне сміття, виконуючи санітарні функції.
Номер слайду 11
Щука з Кременчука. Пам'ятник «Щука з Кременчука» символізує місто, є його візитною карткою. Виготовлена скульптура з бронзи. Походження назви скульптури з народної пісні «Пливе щука з Кременчука», зі збірки віршів Т. Г. Шевченка.
Номер слайду 12
Гусак - турист. Арт – об’єкт знаходиться в історичному центрі Мукачева Закарпатської області. Являє собою гусака – туриста, «озброєного» рюкзаком і парасолькою. Скульптор – Степан Федорин.
Номер слайду 13
Гусак - фотограф. Встановили біля міської Ратуші 2016 року в м. Мукачево. Має справжнісіньку ретрокамеру, якою знімає Ратушу. Скульптор – Степан Федорин.
Номер слайду 14
Гусак - пивовар. Це третя скульптура гусаку в Мукачево. Стоїть на пивній діжці, поруч - кухоль. Третій гусак завершує «гусячий туристичний маршрут» міста. Скульптор – Степан Федорин.
Номер слайду 15
Хірономіда. Створений у Бердянську на честь комарів. Це комар – дзвінець, який сидить на очереті. Хірономіди – нешкідливі для людини, не кусаються. Завдяки їх личинкам відновлюється лікувальна грязь азовських лиманів. Комахи охороняються законом.