Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва
Номер слайду 2
Організація класу Сьогодні у нас – незвичайний урок. Сьогодні ми зробимо ще один крок. В країну чудову, в країну пізнання,Що на нас чекає й приносить знання. Щоб урок пройшов не марно. Треба сісти рівно, гарно. Дарма часу не втрачати,Думати і працювати.
Номер слайду 3
Мотивація навчальної діяльностіЗакінчіть речення:1. Атоми-це….2. Атом складається….3. Електрон-це…4. Кожен окремий вид атомів називається….5. Хімічний елемент-це…6. Заряд ядра….7. Хімічний символ-це…
Номер слайду 4
Інформація, яку надає порядковий номер хімічного елемента:заряд ядра атома;число протонів;число електронів.
Номер слайду 5
Повідомлення мети уроку. Сьогодні на уроці ви зможете: - ознайомитися з періодичною системою; - використовувати періодичну систему хімічних елементів як довідкову для визначення положення хімічних елементів, відносної атомної маси, заряду ядра, кількості протонів, електронів, нейтронів ; - розрізняти металічні та неметалічні елементи, використовуючи періодичну систему.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
18.11.2024
Номер слайду 8
Вивчення нового матеріалу. Періодична система-шахово-клітинна таблиця, в якій елемент займає своє місце.
Номер слайду 9
Вивчення нового матеріалу. Створення періодичної системи належить видатному хіміку Д.І. Менделєєву. Вона має вигляд таблиці, клітинки якої заповнені символами хімічних елементів. У періодичній системі міститься інформація про назви й символи хімічних елементів, їх відносну атомну масу.
Номер слайду 10
18.11.2024
Номер слайду 11
Вивчення нового матеріалу В клітинках таблиці написані символи хімічних елементів, їх порядковий номер, відносна атомна маса та електронна формула.
Номер слайду 12
Вивчення нового матеріалу В даний час поширеними є три форми таблиці Менделєєва: «коротка», «довга» і «наддовга».
Номер слайду 13
Будова періодичної системи. Елементи, розташовані в періодичній системі утворюють 7 періодів. Період – це горизонтальний ряд хімічних елементів, розміщених відповідно до зростання їх відносних атомних мас, що починається лужним металом і закінчується інертним елементом.
Номер слайду 14
18.11.2024 СьогодніБудова періодичної системи. Елементи, розташовані в періодичній системі, утворюють 8 груп. Група – це вертикальний стовпчик, в якому один під одним розміщені елементи подібні за властивостями. Головна (А) Побічна (В)Складається з елементів малих і великих періодів. Складається з елементів лише великих періодів. Підгрупи
Номер слайду 15
18.11.2024
Номер слайду 16
18.11.2024
Номер слайду 17
Робота з підручником
Номер слайду 18
Гра «Ланцюжок»Ми отримали початкові «координати» (номери групи та періоду) елемента, давайте спробуємо його знайти. Хто знайде елемент задає координати наступного елемента.ІІІ період ІІІ група; ???
Номер слайду 19
18.11.2024
Номер слайду 20
Виконайте !Завдання 3 та 4 стр 71
Номер слайду 21
Номер слайду 22
18.11.2024 Філворд
Номер слайду 23
18.11.2024 Домашнє завдання
Номер слайду 24
Проблемні питання. Один учень стверджував, що в піриті (руді) є сірка, а другий — Сульфур. Хто з них мав рацію? Якщо до складу молекул води і кисню входить Оксиген, то чому ми не можемо дихати водою і вона не підтримує горіння? Кажуть, що в яблуках, як і в чистому залізі, міститься багато Феруму, але чому ми не ламаємо зуби, коли вживаємо їх у їжу? Руда – це суміш до складу якої входять різні хімічні речовини, одна з яких – сірка. Оксиген – це хімічний елемент, а підтримує горіння кисень, дихаємо ми також киснем. Кисень – це речовина, а Оксиген – хімічний елемент. До складу яблук входить не речовина залізо, а хімічний елемент – Ферум.