У старогрецьких міфах це ім'я дівчини, яка, за переказами, досягла такого високого ткацького мистецтва, що викликала на змагання саму богиню Афіну. Арахна виткала тканину краще за Афіну. Але Афіна не визнала переваг Арахни і перетворила її на павука, що вічно тче свою павутину.
Номер слайду 3
60 000 видів Довжина тіла 0,1 мм до 17 см Більшість мають отруйні залози Поширені по всьому світу.
Волокно Прочність на розрив, г/денье Павутина 7,8 Нейлон 5,2 Шовк 3,7 Сталь 3,5 Віскоза 2,0 Ацетатна целлюлоза 1,3 Павутинова нитка в 50—70 разів легше за людський волос тієї ж довжини. Підвісна нитка, якою можна було б охопити земну кулю по екватору, важила б всього 340 грамів.
Номер слайду 7
Як засіб пересування
Номер слайду 8
Для упіймання комах паук-хрестовик будує вертикальну ловецьку мережу з павутини.
Номер слайду 9
У тіло жертви павук вводить травний сік, який переварює і зберігає від гниття
Номер слайду 10
Павук - хрестовик
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Каракурт – чорна вдова, маленький павучок – до 1 см, отрута якого в 15 разів сильніша отрути гримучої змії. Від укусу павука гинуть навіть коні.
Номер слайду 15
Тарантул – збірна назва павуків з родини павуків-вовків (Lycosidae). Зустрічаються в степах, полупустелях і пустелях. Живуть в глибоких норах (більше полуметра). Вночі полюють на комах.
Номер слайду 16
Всі тарантули більш-менш отруйні, але для людини не небезпечні. Укус тарантула викликає свербіжь і пухлину в місці укусу.
Номер слайду 17
Павук – птахоїд, найбільший павук в світі, розміри кінцівок досягають 280 мм.
Номер слайду 18
Паук – сріблянка, будує водяний колокол, за допомогою якого може дихати під водою.
Номер слайду 19
Тіло скорпіонів довжиною від 1 до 18 см, розділене на головогруди і членисте черевце. Останній членик черевця містить 2 отруйні залозі, які відкриваються на кінці гострого крючкоподібного жала, яке служить для нападу і захисту.
Номер слайду 20
Зустрічаються скорпіони виключно в жаркому поясі і в більш теплих областях помірного поясу – но півдні ( Іспанія, італія) Європи, в Криму, на Кавказі і в Туркестані.
Номер слайду 21
Скорпіони ведуть нічний спосіб життя. Вдень вони ховаються під камінням, в розщелинах скал і тільки вночі виходять за здобиччю. Вони швидко бігають, загнув заднєчеревце вверх і вперед.
Номер слайду 22
Живляться скорпіони комахами і павукоподібними. Здобич вони захоплюють клешнями, піднімають її вверх над головою і вбивають уколом жала, розміщеного на задній частині черевця.
Номер слайду 23
Отрута скорпіона для невеликих тварин смертельна. У людини вона викликає запалення місця укусу і викликає сильну біль. В тропічних країнах укуси скарпіонів можуть бути смертельними.
Номер слайду 24
Джерела інформації www.animalworld.ru
allday.ru/2008/04/06/geometrija_sovershenstva
www.apus.ru/.../