Неотенія Розвиток більшості представників родини Амбістом залежить від температури і глибини водойм. Мешканці теплих і не глибоких водойм проходять повний цикл розвитку. Мешканці холодних і глибоких водойм залишаються у стадії неотенічної личинки і успішно розмножуються. Встановлено, що затримка метаморфозу пов'язана з діяльністю гормону щитовидної залози – тироксину.
Номер слайду 17
Європейський протей Ряд Хвостаті
Номер слайду 18
Протеї Протей європейський – це і є полулегендарний змій – ольм, що живе в горах. Вважають, що протеї представляють неотенічні личинки невідомого виду саламандр. Родина протеїв характеризується витягнутим тілом, двома парами слабо розвинених кінцівок, а також хвостом з плавальною згорткою. Напротязі життя зберігаються 3 пари зовнішніх зябер, легені довгі але гладкостінні. Очі маленькі, не мають повік і непомітні. Все життя проводить в повній темряві.
Номер слайду 19
Печерна саламандра Ряд Хвостаті
Номер слайду 20
Червонобрюха жерлянка Ряд Безхвості
Номер слайду 21
Гладенька шпорцева жаба Ряд Безхвості
Номер слайду 22
Звичайна жаба Ряд Безхвості
Номер слайду 23
Зелена жаба Ряд Безхвості
Номер слайду 24
Звичайна квакша Ряд Безхвості
Номер слайду 25
Жаба Голіаф – 30см, 3,5 кг Ряд Безхвості
Номер слайду 26
Літаюча жаба Літаюча жаба Ряд Безхвості
Номер слайду 27
Літаючі жаби Першим літаючих жаб побачив Альфред Уолес в середині XIX століття. Він стверджував, що бачив, як жаба, розміром до 20 см, злітала з високого дерева, долаючи відстань до 10 метрів. На передніх і задніх лапах жаби є великі перетинки. Коли жаба розкриває пальці, поверхня перетинок стає більше поверхні тіла. Крім того, незвичайна тварина може надуватися, як маленька повітряна кулька. На кінчиках пальців є присоски, які допомагають утримуватись на деревах. Літаючі жаби – представники родини веслоногих жаб. Всі вони мешканці тропічних лісів, більшість з них ніколи не спускається на землю і навіть нащадків виводять на деревах – в гніздах із слизу, що виділяє самка.
Номер слайду 28
Волосата жаба Ряд Безхвості
Номер слайду 29
Волосаті жаби Самці більші за самок ( до 13 см), живуть у воді. Самки живуть на суші, в глибоких норах. Легені розвинені слабо. В період розмноження у самців шкіра по бокам тулуба і на стегнах вкривається численними волосками. Ці утворення мають кровоносні капіляри, через які здійснюється додаткове шкіряне дихання. По закінченні спарювання «волосся» зникає до слідуючого розмноження.
Номер слайду 30
Жаба кокоа Отруйні жаби
Номер слайду 31
Кокоа Отруту жаб кокоа використовували індійці племені Чоко для отруєння стріл. Дорослі тварини важать не більше одного грама і досягають в довжину 2-3 см. Отрути від однієї жаби достатньо, щоб отруїти біля 50 стріл. Отрута через шкіру не діє, але може проникнути в шкіру при незначному пораненні. Із шкіри цієї жаби в наш час виділили найбільш сильну небілкову отруту – батрахотоксин.