Подолання освітніх втрат у початкових класах: інтерактивні вправи та групова взаємодія на Jamboard. Новікова Ірина Анатоліївна вчитель початкових класів. Грейгівського ліцею. Воскресенської селищної ради2023 – 2024 н.р.
Номер слайду 2
Освітні втрати — це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в учнівства під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків. Освітні втрати можуть виникати з різних — як індивідуальних, так і системних причин. Серед них: здоров’я, війна, пандемія, надзвичайні ситуації природного характеру Значний вплив також накладається на освітні втрати, зумовлені у 2020—2021 роках пандемією COVID-19. Окрім безпосередньої зупинки освітнього процесу, що мав місце у всій країні після 24 лютого 2022 року, а також обмежень дистанційного навчання. Чинники, які можуть впливати на освітні втрати: Бойові дії та окупація. Відключення електроенергіїРуйнування значної частини закладів освіти. Переїзд у межах України. Повітряні тривоги. Виїзд учнівства за кордон
Номер слайду 3
Освітні втрати за визначенням ЮНЕСКО такі:-фізична небезпека для здобувачів освіти;-пошкодження освітньої інфраструктури;-пропуски занять;-зниження мотивації до навчання та порушення психічного здоров’я учнів;-втрати здобувачів освіти та педагогів внаслідок бойових дій;Подолання освітніх втрат учневі початкової школи може бути важливим завданням для забезпечення успішного навчання та розвитку дитини. Шляхи вирішення проблеми:- Індивідуальний підхід: розуміти, що кожна дитина навчається по-різному і має свої сильні та слабкі сторони. Враховувати індивідуальні потреби дитини. - Консультації з учнями для усунення прогалин із навчальних дисциплін- Використовувати години варіативної складової шляхом запровадження індивідуальних та групових консультацій учнів.- Розробка завдань різних рівнів складності для окремих учнів
Номер слайду 4
Вчитель може самостійно оцінити прогалини в знаннях учнів і вирішити, що надолужувати разом, а що індивідуально. Проблеми-пошук шляхів-успіх. Важливо пам'ятати, що надолуження освітніх втрат може зайняти час, тож важливо бути терплячими та надавати постійну підтримку учням.
Номер слайду 5
Мотивація та підтримка:- показувати позитивний приклад;- визнавати та підтримувати зусилля; - створення реалістичних цілей;- давати можливість вибору;- підтримувати творчий підхід;- розглядати помилки, як можливості;- залучати батьків:- організувати стимулююче навчання.