Походження назви. Назва материка пов`язана з небом. Арктос - так називали стародавні греки сузір` Великої Ведмедиці. А район земної поверхні довкола Північного полюсу, що лежить під цим сузір`ям , дістав назву Арктика. А протилежний Арктиці район довкола Південного полюсу Землі називають Антарктикою (анти означає навпроти). Звідси й назва Антарктида – навпроти Арктики.
Дослідження. Сучасні дослідження Антарктиди було розпочато в 1957-1978р.р., коли 12 держав світу вирішили разом вивчати материк та обмінюватися науковими відкриттями . Між різними країнами було укладено угоду, яка встановила свободу наукових досліджень у будь-яких районах континенту і використання материка тільки в мирних цілях. На його території заборонено розміщувати зброю, споруджувати промислові підприємства.
Найтепліший час на материку - з листопада по лютий - це весна і літо в Південній півкулі. На узбережжі повітря може прогрітися до 0 ° С, а поблизу полюса холоду температура піднімається до -30 ° С. Літо в Антарктиді таке сонячне, що ні в якому разі не можна забувати про сонячні окуляри - можна серйозно пошкодити зір. І без губної помади теж не обійтися - без неї губи моментально тріскаються, і неможливо ні їсти, ні говорити.
Протяжність річки Онікс близько 30 кілометрів, вона є найдовшою річкою Льодового континенту. І тече Онікс всього два місяці на рік, решту часу вона стоїть, промерзла до самого дна. Річка Онікс бере початок з озера Браунуорт, а впадає в інше озеро - Ванда. За антарктичними мірками, клімат тут досить сприятливий, влітку буває теплим, що і дозволяє Оніксу на деякий час звільнитися від крижаного панцира. Саме в цьому районі 5 січня 1974 року було зареєстровано одна з найвищих температур в Антарктиді - плюс 15 градусів.
Рослинний і тваринний світ материка. У порівнянні з іншими материками органічний світ Антарктиди бідний. Більша частина материка взагалі позбавлена і рослинності, і тваринного світу. В районі полюса в снігу живуть тільки бактерії. Отже, там знаходиться антарктична пустеля. Органічний світ материка розповсюджений у прибережних зонах та окраїнних морях. Улітку поблизу берегів, на підвищених місцях поверхня прогрівається і звільняється від снігу. Ці делянки називають оазисами.
Тваринний світ значно багатший за рослинність. Тварини зосереджені на вузькій смузі узбережжя і їх життя пов’язане з океаном. Дуже своєрідні птахи. Всі вони живуть біля води, харчуючись рибою. З літаючих птахів поширені чайки- поморники і буревісники, які на прибережних скелях утворюють пташині базари.