Презентація "Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу "

Про матеріал

Знання географічного положення є ключовим для всієї системи географічних наук. У світі немає двох об'єктів, наприклад, держав, які б мали однакове географічне положення. Географічне положення відіграє надзвичайно велике значення в країнознавстві. Від нього певною мірою залежить спосіб життя і навіть характер народу.Географічне положення включає такі складові як фізико-географічне, економіко-географічне та політико-географічне положення, кожне з яких має свої особливості.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дослідження 8 кл. Вчитель Нівіна Н.П. Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу

Номер слайду 2

Дослідження

Номер слайду 3

Географічного положення є ключовим для всієї системи географічних наук. У світі немає двох об’єктів, наприклад, держав, які б мали однакове географічне положення. Географічне положення – положення певного географічного об’єкта щодо поверхні Землі та інших об’єктів. Географічне положення відіграє надзвичайно велике значення в країнознавстві. Від нього певною мірою залежить спосіб життя і навіть характер народу. Географічне положення будь-якої країни – це як доля: її не зміниш. Одній державі судилося бути в холоді, іншій – в теплі; одна омивається морями, друга розташована в центрі суходолу; одна оточена сусідами, інша приречена на самотність. Але що цікаво: люди, що живуть у цих країнах, не скаржаться на долю. Кожному своя Батьківщина, де б вона не знаходилась, завжди найдорожча, найрідніша. Географічне положення включає фізико – економіко і політико – географічне положення території. Тому за умови порівняння країн між собою, доцільно взяти за основу усі три характеристики.

Номер слайду 4

Мета дослідження : Дати оцінку географічному положенню України та порівняти його з географічним положенням двох країн світу; удосконалити навички роботи з картами, таблицями, довідковим матеріалом; розвивати просторове й географічне мислення , вміння робити висновки, порівнювати географічні об’єкти.

Номер слайду 5

Методи і прийоми: картографічний; частково-пошуковий; групова співпраця; прийом «Визнач головне»; прийом «Україна на карті Європи» Обладнання: географічні атласи, підручник, картки для учнів. Допоміжні матеріали: Додаток 1. Картка учня «Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу». Додаток 2. Запитання до таблиці «Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу». Додаток 3. Географічна довідка. Додаток 4. Прийом «Визнач головне» Додаток 5. Прийом «Займи позицію»

Номер слайду 6

Хід дослідження І. Вступна частина дослідження 1.1. Налаштування учнів на позитивний настрій. 1.2. Пригадати характеристики географічного положення країни. ІІ. Основна частина дослідження 2.1. Роздати учням заздалегідь підготовлені німі таблиці (Додаток 1) та запропонувати дати відповіді на питання (Додаток 2). 2.2. Об’єднати клас у дві групи. Надати кожній групі завдання , визначити три спільні і три відмінні риси географічного положення порівнювальних країн (Додаток3) 2.3. Підведення підсумку. Визначте особливості географічного положення України . (Додаток 5)

Номер слайду 7

ІІІ. Підсумкова частина дослідження 3.1.Використання прийому «Займи позицію». Запропонувати учням визначити позитивні та негативні риси положення України на карті Європи (Додаток 6). 3.2. Домашнє завдання: опрацювати параграф, написати есе «Моя країна – Україна».

Номер слайду 8

Картка учня «Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу» №   Складові географічного положення країни   510 пн.ш., 310 сх. д.   51°пн.ш. 0° зх. д   45° пн.ш., 26° сх.д. 1. Назва країни, столиця 2. Материк 3. Частина світу 4. Протяжність території 5. Площа 6. Вихід до морів і океанів, особливості берегової лінії 7. Країни-сусіди, їх рівень економічного розвитку 8. Сухопутні та морські кордони 9. Населення, млн. осіб 10 Форма державного правління 11 Участь країни в міжнародних організаціях 12 Положення, що до міжнародних шляхів сполучення , сировинних баз

Номер слайду 9

Запитання до таблиці Додаток 2 «Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу» Дайте відповіді на наступні запитання, а відповіді занесіть до таблиці: 1.За географічними координатами знайдіть на політичній карті Європи столиці країн і дізнайтеся назви країн, які будете порівнювати. 2. На якому материку розташована кожна з держав? 3. В якій частині світу розміщені дані країни? 4. Прочитайте географічну довідку, запишіть протяжність території з півночі на південь і з заходу на схід (додаток 3). 5. Яку площу мають держави? 6. Чи мають вихід до морів, до яких саме, яка особливості берегової лінії ? 7. З якими країнами межують, якій рівень їх економічного розвитку ? 8. Яка кількість населення? 9. Участь країн у міжнародних організаціях. 10. Положення країн що до міжнародних шляхів сполучення , сировинних баз.    

Номер слайду 10

ДОДАТОК 3 Географічна довідка

Номер слайду 11

Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу додаток 4 Перша група: Визначте три спільні і три відмінні риси географічного положення України і Білорусії.

Номер слайду 12

Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу Друга група: Визначте три спільні і три відмінні риси географічного положення України і Великої Британії.

Номер слайду 13

Прийом «Визнач головне» Здійсніть оцінку географічного положення та визначте своєрідні рекорди країн, які стосуються географічного положення: 1. Яка держава є найбільша за площею? 2. Яка з країн омивається більшою кількістю водних об’єктів? 3. Яка держава має найбільшу кількість сусідів? 4. Яка з держав має краще розташування щодо міжнародних транспортних коридорів? 5. Як ви оцінюєте географічне положення України?

Номер слайду 14

Висновок: Особливості географічного положення України це найбільша європейська країна країна має велику кількість сусідів входить до складу низки міжнародних об'єднань; країна має сприятливе приморське положення, омивається водами двох морів і має вихід до Світового океану протяжну й досить порізану берегову лінію країна розташована на перетині міжнародних шляхів сполучення Україна має вигідне географічне положення.

Номер слайду 15

Прийом «Займи позицію» Визначення позитивних і негативних рис географічного положення України учні по черзі виходять до дошки; обирають текст з певною характеристикою положення України; усно дають йому характеристику як позитивне чи негативне; листочок прикріплюють до дошки відповідно біля позитивних або негативних рис.

Номер слайду 16

1. Україна розташована в центрально-східній частині Європи, де перетинаються різноманітні шляхи сполучення. 2. Україна має вихід до Чорного та Азовського морів, що створює можливості для розвитку судноплавства і морських промислів, дає змогу здійснювати зовнішньоторговельні операції. 3. Відносна рівнинність території, родючі ґрунти, порівняно м’який клімат сприяють розвитку сільського господарства. 4. На території України часто бувають зливи, густі тумани, сильні вітри, спека, хутровини, снігопади, заморозки і дещо рідше трапляються пилові бурі суховій, смерчі, ожеледь. 5. Надра України надзвичайно багаті на рудні корисні копалини (залізні, марганцеві, титанові, ртутні, уранові руди) та різноманітні нерудні корисні копалини (сірки, кухонної солі, облицювального каменю, каоліну, графіту, мінеральних вод). 6. Україна залежить від постачання нафти і газу з інших країн, зокрема Росії. 7. Україна безпосередньо межує з сімома країнами Європи, з якими має дружні стосунки, політичні, економічні та гуманітарні відносини. 8. Велика протяжність кордону з Російською Федерацією (2295 км). 9. Серед сусідів України немає економічно високо розвинутих країн.

Номер слайду 17

Джерела Філончук З.В. (Херсон) Учнівські дослідження в курсі «Україна у світі: природа, населення» Вікіпедія Приходько Т.В. Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Бардукова Ніна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Углова Надія
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Толмачова Юлія Сергіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
1 грудня 2018
Переглядів
41668
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку