ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ – керівні положення, що відображають загальні закономірності процесу виховання і визначають вимоги до змісту організації та методів виховного процесу.
Номер слайду 3
ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ
Номер слайду 4
ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ3) Високої моральності праці, її суспільно корисної спрямованості;2) Виявлення і розвитку індивідуальності в праці;
Номер слайду 5
ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ4) Залучення дитини до різноманітних видів продуктивної праці;
Номер слайду 6
ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ5) Постійность, безперервность, посильність праці;
Номер слайду 7
ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ6) Творчий характер праці;
Номер слайду 8
ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ7) Єдность праці та багатогранность життя.
Номер слайду 9
Зміст трудового виховання школярів визначається навчальною програмою трудового навчання для кожного класу.
Номер слайду 10
Цілеспрямованість виховання — передбачає спрямування виховної роботи на досягнення основної мети виховання - всебічно розвиненої особистості, підготовки її до свідомої та активної трудової діяльності.
Номер слайду 11
Його суть - виховна діяльність школи має орієнтувати учнів на те, що вони повинні жити життям суспільства, брати посильну участь у ньому вже за шкільною партою і готуватися до трудової діяльності. ЗВ’ЯЗОК ВИХОВАННЯ З ЖИТТЯМ
Номер слайду 12
Прилучаючись до активного життя, школярі засвоюють досвід старших поколінь, можуть і повинні брати посильну участь у процесі державотворення. Завдяки цьому в них формується психологічна, моральна і практична готовність до самостійного суспільного життя й трудової діяльності.
Номер слайду 13
Ґрунтується на діалектичній взаємозалежності педагогічних явищ і процесів. Втілення його в життя передбачає: єдність мети, завдань і змісту виховання. КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД У ВИХОВАННІ
Номер слайду 14
Виховання особистості в колективіІндивід стає особистістю завдяки спілкуванню і пов'язаному з ним відокремленню. Найкращі умови для спілкування й відокремлення створюються в колективі. Отже, цей принцип виховання зумовлений об'єктивними закономірностями розвитку дитини і відповідає природі суспільства.
Номер слайду 15
Поєднання педагогічного керівництва з ініціативою та самодіяльністю учнів. Педагогічне керівництво зумовлюється відсутністю в учнів життєвого досвіду; виховання творчої особистості можливе, якщо існують умови для вияву самостійності й творчості.
Номер слайду 16
Індивідуальний підхід до учнів у вихованні. Такий підхід як індивідуальна корекція загальної системи виховання - важлива вимога до організації виховного процесу і одна з умов підвищення його ефективності.
Номер слайду 17
Принцип системності, послідовності й наступності у вихованні. Виходить з того, що для формування свідомості, вироблення навичок і звичок поведінки потрібна система певних послідовних виховних заходів.
Номер слайду 18
Єдність педагогічних вимог школи, сім'ї і громадськості. Повинна охоплювати всі сторони навчально-виховної роботи школи, всі форми діяльності учнівського та педагогічного колективів, сім'ї, знаходити свій вияв у змісті, формах навчання та виховання, у правилах поведінки школярів, у стилі життя школи, її традиціях.